Şahindoğan; il içi sıra tayin uygulaması yeniden getirilmelidir

Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan il içi sıra uygulamasının çalıştırılmasının gerekliliğini açıkladı.

Şahindoğan; il içi sıra tayin uygulaması yeniden getirilmelidir

Şahindoğan; il içi sıra tayin uygulaması yeniden getirilmelidir

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin il içi atamalarında sıra çalıştırma uygulamasının yeniden getirilmesini istedi. Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Şahindoğan uygulamanın daha önceden yönetmelikte yer aldığını da ifade etti.

İL İÇİ SIRA TAYİN UYGULAMASI

“İl içi sıra tayin uygulaması yeniden getirilmelidir” açıklamasında bulunan Şahindoğan, bu uygulamanın öğretmenlerin il içi atama yer değiştirmelerinde daha önceden uygulandığını ve yönetmelikte de yer aldığını hatırlattı. İl içi sıra çalıştırma uygulamasının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaldırıldığını vurgulayan TES Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Şahindoğan bunun tekrar hayata geçirilerek sıra tayin uygulamasının yılda iki kez çalıştırılmasını istedi.

İL İÇİNDE YER DEĞİŞTİRMEYENLERİN SORUNU

Yüksek puanlarla köylerde ve uzak yerlerde görev yapan öğretmenler için merkezlere gelmenin çaresinin il içi sıra tayin uygulamasının çalıştırılması olduğuna işaret eden Şahindoğan “Yüksek puanlarla köy ve kasabalarda görev yapıp il içinde yer değiştiremeyen öğretmenlerin sorunu bu şekilde çözülmeli ve bu çalışanlar aleyhine işleyen mağdur edici,hakkaniyetle bağdaşmayan durum ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

TÜRK EĞİTİN-SEN MEB’E BAŞVURDU

Sendika 12.01.2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazı ile talepte bulunarak il içi sıraların çalıştırılmasını istedi. Sendika resmi yazı;

İl içi sıra çalıştırma

KHK İLE GÖREVE İADE EDİLENLER

697 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenler hakkında da açıklamalarda bulunan Mehmet Yaşar Şahindoğan, göreve iade edilen öğretmenler ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığının illere yazı yazarak öğretmenlerin göreve başlamalarını isteyeceğini söyledi. Yazının imza aşamasında olduğunu açıklayan Şahindoğan, İl Milli Eğitimlerin göreve iade edilen öğretmenler ile irtibat kuracağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Bu feryat yine karşılığını bulamayacak ama lütfen il içi mağdurlarını da görün korkarım başka okul göremeden emekli olacağım il merkezine gitmek imkansız

  2. Öncelikle sözleşmeli öğretmenlere eş durumu getirilmelidir insanlarin aileleri parçalanıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk