Şahindoğan; MEB sözleşmeli öğretmenlere verilen 3+1 sözünü tutmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan Milli Eğitim Bakanlığının 3+1 sözünü yerine getirmesi gerektiğini açıkladı.

Şahindoğan; MEB sözleşmeli öğretmenlere verilen 3+1 sözünü tutmalıdır

Şahindoğan; MEB sözleşmeli öğretmenlere verilen 3+1 sözünü tutmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlere yönelik verdiği 3+1 düzenlemesi sözünün tutulması gerektiğini vurguladı.

MEB SÖZ VERDİ, SÖZÜNÜ TUTMALI

Mehmet Yaşar Şahindoğan sosyal medya hesapları üzerinden konuyla ilgili açıklama yaptı. Şahindoğan açıklamasında “Sözleşmeli öğretmenlerimiz için verilen 3+1 sözü ile ilgili gerekli yasal değişiklik hala yapılmadı.Tüm sözleşmeli öğretmenlerimiz büyük bir beklenti içerisinde bırakıldı. Özellikle 2016 yılında atananlar için, bu yıl kadroya geçerek özür grubu tayin hakkına kavuşmalarını da sağlayabilecek bu düzenleme yapılmalıdır.” ifadelerine yer verirken verilen sözün tutulması taleplerini yineledi.

VERİLEN SÖZ DEVLET SÖZÜDÜR

Yaşar Şahindoğan sözleşmeli öğretmenlere verilen 3+1 düzenlemesi sözünün Bakan Selçuk’un sözünün yanında bir devlet sözü olduğuna dikkat çekerken açıklamasında; “Verilen söz sadece Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sözü değil aynı zamanda devlet sözüdür, iktidar partisinin sözüdür. Verilen sözü kesin gerçekleşecek bir devlet sözü olarak gören pek çok sözleşmeli öğretmen bu duruma göre hayatını planlamış, kiracı olarak oturduğu evin sahibi ile kontratını yenilememiş, hatta evini taşıyanlar bile olmuştur. Hal böyle iken bu düzenleme ile ilgili ayak sürünmesini Türk Eğitim Sen olarak biz anlayamıyoruz. Verilen sözün gereğini yapmak hem siyasetçinin hem de MEB bürokrasisinin öncelikli görevi ve yükümlülüğüdür. Bunu buradan bir kez daha hatırlatıyor ve bu sözün gereğinin yapılması konusunu ciddiyetle takip ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

3+1 DÜZENLEMESİ AÇIKLAMASI

MEB 2023 Vizyon Belgesi açıklaması sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamalarda sözleşmeli öğretmenlerin 4+2 düzenlemesinin 3+1 şeklinde değiştirileceği müjdesi verilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3+1 düzenlemesi için ne demişti? İşte açıklamalar;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM