Şahindoğan; özür grubundan atanamayan öğretmenlere il emri verilmeli

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan yaptığı açıklamada özür grubundan atanamayan öğretmenlere il emri istediklerini belirtti.

Şahindoğan; özür grubundan atanamayan öğretmenlere il emri verilmeli

Şahindoğan; özür grubundan atanamayan öğretmenlere il emri verilmeli

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan Eylül 2018 ek mazeret atama sonucu açıklamalarda bulundu. Şahindoğan yaptığı açıklamada özür grubundan atanamayan öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığının il emri vermesini istedi.

900 ÖĞRETMEN ATANAMADI

2018 Yılı Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı  Ek Yer Değiştirme Sonuçları MEB tarafından açıklandı. Ağustos ayında yapılan özür grubundan atanamayan öğretmenlerin büyük bir kısmı atanırken 900’e yakın öğretmenin yer değiştirmesinin yapılamadığı görüldü.

MEB İL EMRİ VERMELİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şahindoğan özür grubunda 2. başvuruda da atanamayan 900 öğretmene il verilmesi taleplerinin olduğunu açıkladı ve öğretmenlerin mağdur olmaması adına Bakanlık tarafından il emri taleplerinin yerine getirilmesinin şart olduğunu ifade etti. Şahindoğan açıklamasında;

ÖZÜR GRUBU 2.BAŞVURUDA DA YER DEĞİŞTİREMEYEN 900 EĞİTİMCİYE İL EMRİ VERİLMELİ
Özür grubu 2.başvuru atama sonuçları açıklandı. Özrü bulunan yaklaşık 900 eğitimcinin atamaları yapılamadı. Aileler perişan, sağlık özrü olanlar mağdur oldu. Özür başvurusu yapıp ta tayini çıkmayan 900 eğitimciye İL-İLÇE EMRİ uygulanarak bu mağduriyetler mutlaka giderilmelidir.

ifadelerine yer verirken il/ilçe emri verilmesinin önemine dikkat çekti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. İl içi atamalarda yapılsın lütfen, boş yer olmadığından tercih yapamayanlarda atansın.İl içiuzaklığa bakılarak resen atama yapılabilir.

    • Bimer e yazdım bakalım nasıl cevap gelecek.Geriye kalanları da il ilçe emri verseler artık.Yerlesen yerleşti. Son atama grubu olarak bizleri de il ilçe emrine verirler umarim

  2. Tercih yapıp atanamayanlara çözüm bulundu ama benim gibi tercih yapamayanlar var.Bizleride düşünürseniz çok seviniriz.mağduriyetimiz giderilsin.

  3. Keşke il emri müjdesi gelse de bizlerinde yüzü gülse.Ek atamada mağduriyetiniz malesef giderilemedi ve Ocak dönemi için bile kaygı oluşuyor.Ya olmazsa diye

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim