Şahindoğan; sendika eylem kararına uyan öğretmene ceza verilemez

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN sendikal eylem kararına uyan öğretmenlere ceza vermekle tehdit eden okul müdürlerini uyardı ve eylem kararına uyan öğretmenlere Türk Eğitim-Sen’in her zaman olduğu gibi yine tam destek verdiğini açıkladı.

Şahindoğan; sendika eylem kararına uyan öğretmene ceza verilemez

Şahindoğan; sendika eylem kararına uyan öğretmene ceza verilemez

Türk Eğitim-Sen  Teşkilatlandırmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcı Mehmet Yaşar Şahindoğan bazı sendikaların idareci whatsapp gruplarından sendikal eylem kararına uyan öğretmenlere ceza verilmesi yönünde mesajlar gönderildiğini belirtti ve konuyla ilgili açıklama yaptı.

YANDAŞ SENDİKADAN MÜDÜRLERE “CEZALANDIRIN” MESAJI

Sosyal medya hesabı üzerinden yazılı açıklamada bulunan Mehmet Yaşar Şahindoğan, yandaş sendikanın bir şube başkanının okul müdürlerinin olduğu whatsapp grubundan nöbet eylemi ile ilgili attığı mesajda öğretmenlerin uyduğu sendikal eylem kararına yönelik cezalandırma işlemine gidilmesini istediğini belirtti.

Eğitim Bir-Sen şube başkanının okul müdürlerine attığı mesaj;

whatsapp grubuna atılan mesaj

HERKES SAFINI BELLİ ETMİŞTİR

Sendika şube başkanı tarafından atılan bu mesajla birlikte herkesin safını belli ettiğini açıklayan Şahindoğan bir tarafta öğretmenlerin çıkarlarını savunan ve bu çıkarlar için sendikal eylem kararı alan Türk Eğitim-Sen’in ve üyelerinin olduğunu belirtirken diğer tarafta öğretmene cezai işlem uygulamak için eylem kırıcılığı yaparak hak için eylem yapan çalışanların karşısında saf tutan yandaş sendikanın olduğunu ifade etti.

CEZAİ İŞLEM UYGULANAMAZ, ÜCRET KESİLEMEZ

Buradan bir kez daha ifade ediyorum yargı kararlarına göre sendikasının aldığı eylem kararına uyarak eylem yapan üyeye CEZA VERİLEMEZ. Öğlen arası ya da ilk nöbetten sonraki nöbetlerini tutmayan üyelerimizin ÜCRETLERİ KESİLEMEZ” açıklamasında bulunan Mehmet Yaşar Şahindoğan bu konuda sendikal eylem kararına uyan öğretmenler için zorluk çıkarmak isteyen okul müdürlerini uyardı.

EYLEM YAPAMAYANLAR EYLEM KIRICILIĞI YAPIYOR

“Türk Eğitim Sen’in eğitim çalışanlarının büyük mağduriyet yaşadığı çift nöbet,öğle arası nöbet,angarya görevler gibi konulardaki eylem karalarından sonra bazı adı sendika olup da sendikacılıkla alakasız yapı mensupları ve bunların üyesi yönetici tayfası alenen eylem kırıcılığa soyunmuşlardır.” açıklamasında bulunan Şahindoğan açıklamasında “Çalışanlara, meslektaşlarına ve sendikacılığa da ihanet eden bu gafilleri eğitim çalışanları iyi tanımalıdır. Nöbet ücretiniz kesilir, soruşturma açılır, ceza alırsınız şeklindeki tezviratlar gerçek dışıdır. Eylem kararlılığımız bu eylem kırıcılara rağmen devam etmelidir. Amacımız haksız uygulamaların son bulmasıdır. Sendikacılığın yüz karası zevata inat bu mücadeleyi kazanacağız!” ifadelerine yer verdi.

NOT: Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri olarak yıllarca sendikanın Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Yaşar Şahindoğan, son yapılan Türk Eğitim-Sen olağan kurulu ile birlikte Teşkilatlandırmadan sorumlu Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıcılığı görevine seçilmiştir. Sayın Şahindoğan’ın bayram tatillerinde dahi tatil, dinlenme demeden öğretmenlere verdiği desteği ogretmenlericin.com olarak hatırlatmak isteriz. Mehmet Yaşar Şahindoğan’a yeni dönem Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de başarılar dileriz.

Mehmet Yaşar Şahindoğan ile ilgili haberler;
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. aktif sen üyeleri eylem bile yapmadan bırakın ceza almayı sırf sendikacı diye işten atıldı hapse girdi hemde yarılamadan.sen neden bahsediyon

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM