Seçim toplantılarına katılan öğretmenlerin ek dersleri için MEB’e başvuru

Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığına seçim için toplantıya katılan öğretmenlerin ek derslerinin kesilmemesi için talepte bulundu.

Seçim toplantılarına katılan öğretmenlerin ek dersleri için MEB’e başvuru

Seçim toplantılarına katılan öğretmenlerin ek dersleri için MEB’e başvuru

31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde görev verilen ve seçimden önce sandık kurulu toplantılarına katılan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesilmemesi için Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunuldu.

EK DERS ÜCRETİ KESİLMESİN

Sendika tarafından yapılan açıklamada “Seçim Sandık Kurullarında Görevlendirilen Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Mağduriyeti İçin MEB’e Başvurduk ” ifadelerine yer verilirken 8 Nisan 2019 tarihli Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda mevzuat değişikliği yapılması da istendi.

Eğitim-Sen tarafından gönderilen yazı;

Seçim toplantısı öğretmenlerin ek ders kesintisi hakkında Eğitim-Sen'den MEB'e talep
Ek ders kesintisi
Eğitim-Sen'den ek ders kesintisi hakkında MEB'e talep
Eğitim-Sen

Sendika açıklamasında seçim görevi nedeniyle katıldıkları toplantı tümüyle öğretmenlerin dışında kamusal bir göreve dayandığından söz konusu öğretmenlerin ek ders ücretinin kesilmesi Anayasa’nın 2. maddesinde yer alan sosyal hukuk devleti ilkesine, hakkaniyet ilkesine ve Anayasa’nın 125/son maddesine aykırı olduğunu vurgularken gerekli düzenlemenin yapılması hususunda MEB’e talepte bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM