Sendika genel sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun Kışanak’ın tırnağına olan sevgisi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı terör soruşturmasından tutuklandı. ogretmenlericin.com olarak Kışanak ve eş yandaşlarının cezaevine gönderilmelerinin geç bile kalınmış bir soruşturma olduğunu düşünüyoruz. Ardından Cumhuriyet gazetesinde düzenlenen gözaltı eylemlerinden sonra DİSK ve KESK’in tepkileri dikkat çekiyor.

Sendika genel sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun Kışanak’ın tırnağına olan sevgisi

Sendika genel sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun Kışanak’ın tırnağına olan sevgisi

DİSK Genel Sekreteri Arzu A. Çerkezoğlu twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Çerkezoğlu, Cumhuriyet gazetesinde yürütülen soruşturmaları protesto ettiğini sanıyor ancak resmen terör suçundan içeri girmiş Gültan Kışanak’ı övüyor. Cumhuriyet gazetesi soruşturması kapsamında gözaltına alınan yönetici ve gazetecilere yapılanlara tepki göstermek adına açıklama yapan sendika genel sekreteri , yüz kişinin bir Gültan Kışanak’ın tırnağı etmeyeceğini ifade etti.

DİSK VE KESK FAALİYETLERİ

DİSK’in ve KESK’in eylemleri ve faaliyetleri kamudan haberlerden ve sendika haberlerinden takip edilebilir. Her sivil toplum kuruluşu gündemle ilgili açıklamalarını yapmakta ifade etmekte elbette özgürdür ancak STK’lar tarafından yapılan eylemlerde ve açıklamalarda ülkemize tehdit oluşturan FETÖ gibi PKK gibi terör örgütlerine sempatik gözükmeye çalışmaları kabul edilemez. Bugün binlerce Eğitim-Sen üyesinin açığa alınmasında KESK’in aldığı kararlar bulunmaktadır. Kobani eylemleri, grevler tüm eğitim camiası tarafından normal bir sendikal eylem olarak görülmemektedir. Bu yüzden de binlerce öğretmen açığa alınmıştır. 9 binden fazla öğretmeni açığa alınan bir sendika son dönemde yaptığı açıklama ve eylemleri ile resmen yangına körükle gitmektedir.

Terör örgütü bağlantıları gerekçeleri ile açığa alınan ve aralarında suçsuz olan öğretmenler bu sendikaların faaliyetleri ile uçurumun kenarına doğru iyice itilmektedir. Terör örgütü üyeliği gerekçesi ile tutuklanan, teröristlerle resimleri, bölücü başı ile ilişkileri kanıtları ile ortada bulunan birisinin tutuklanması Eğitim-Sen’i, KESK’i ve DİSK’i neden bu kadar rahatsız ediyor, ayrıca terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile bilinen yerel ve ulusal bazı dergi ve kanalların KHK’ler ile kapatılması bir Eğitim sendikasını rahatsız etmemelidir.

GÜLTAN KIŞANAK’IN TIRNAĞI

DİSK Genel Sekreteri Arzu A. Çerkezoğlu’nun yaptığı bu açıklamalardan dolayı gerekli soruşturma ve incelemenin başlatılmasını umuyoruz. Gültan Kışanak’ın tırnağı ile devlet yetkililerin kıyaslanması resmen suçtur. Terör soruşturmasından tutuklanan bir kişinin tırnağı çok mu değerli Çerkezoğlu’na yetkililer tarafından sorulmalıdır. Arzu A. Çerkezoğlu’nun açıklamaları aşağıda olup diğer açıklamaları için twitter hesabına bakabilirsiniz (Tıklayınız)

arzu-a-cerkezoglu-disk

Herhangi bir STK’nın sendika yöneticileri bu şekilde açıklama yapıyorsa o sendika ve türevleri tarafından sürekli dile getirilen Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek sözü gerçekten geçerli bir söz olma yolundadır. Çünkü bu tarz terörü övücü açıklamalar yapan kişilere sıranın gelmesi yakındır düşüncesindeyiz. MEB personel camiası başta olmak üzere tüm kamuda çalışan memurların, işçilerin üye oldukları sendikaları tekrar gözden geçirmeleri gerekmektedir. Bugün Aktif Eğitim-Sen’e bir gün dahi kaza ile üye olmuş öğretmenler dahi riski ortadan kaldırmak adına ihraç ediliyorsa, terör örgütlerini ılımlı göstermeye çalışan, insan hakları gibi kılıflarla alttan alta terör farkındalığı yaratan sendikalara üye olan memur ve işçiler de durumu analiz etmelidirler.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM