Sendika şube başkanına terör örgütü PKK üyeliği suçlamasıyla 10 yıl hapis

KESK’e bağlı olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ağrı Şube Başlanı’na 10 yıl hapis cezası verildi. Hapis cezası verilmesinde sendika şube başkanının PKK terör örgütüne üyeliği gerekçe gösterildi.

Sendika şube başkanına terör örgütü PKK üyeliği suçlamasıyla 10 yıl hapis

Sendika şube başkanına terör örgütü PKK üyeliği suçlamasıyla 10 yıl hapis

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ağrı Şube Başkanı Recep Altındağ terör örgütü PKK üyeliği nedeniyle 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sendika şube başkanı geçtiğimiz yıllarda canlı kalkan olma eyleminde bulunmuş, gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı.

CANLI KALKAN OLDULAR

SES Ağrı Şube Başkanı Recep Altındağ ile birlikte SES üyesi sağlık memuru  Sait Doğan geçtiğimiz yıl canlı kalkan oldukları gerekçesi ile gözaltına alınmışlar, serbest bırakılmışlar ve görevlerinden de uzaklaştırılmışlardı. Altındağ ve Doğan tekrar gözaltına alındılar ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildiler.

BAŞKANA 10 YIL, ÜYEYE 6 YIL

SES Ağrı Şube Başkanı Recep Altındağ 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken, SES üyesi Sait Doğan ise 6 yıl  3 ay hapis cezası aldı. Doğubayazıt Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen bu karara sanık avukatlarının itiraz ederek temyize taşıyacakları belirtildi.

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ SENDİKASI

SES olarak bilinen KESK’e bağlı 11 sendikadan bir tanesidir. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası KESK’in sağlık alanında faaliyetlerini yürüttüğü bir sendikadır.

KESK son dönemde HDP milletvekillerine ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanına yapılan tutuklamaları protesto etmişti. Hala KESK’e bağlı Eğitim-Sen’in 9 bine yakın üyesi PKK bağlantıları gerekçesi ile açıkta bekliyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM