Sendika Üye Formları

Sendika Üye Formları Sendika Üye Formları İçin Aşağıdaki Bilgilere Göz Atınız. Başlıca Sendikalara Ait Üyelik Formlarına Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz. Üyes sayısı diğerlerine göre fazla olan belirli sendikalar aşağıya eklenmiştir. Sendikanızı Seçiniz. Sendikasız Kalmayınız. Sendika Sizi Korur. TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ   EĞİTİM BİR-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ EĞİTİM-İŞ SENDİKASI ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ […]

Sendika Üye Formları

Sendika Üye Formları

Sendika Üye Formları İçin Aşağıdaki Bilgilere Göz Atınız.

Başlıca Sendikalara Ait Üyelik Formlarına Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz. Üyes sayısı diğerlerine göre fazla olan belirli sendikalar aşağıya eklenmiştir.

Sendikanızı Seçiniz. Sendikasız Kalmayınız.

Sendika Sizi Korur.

TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Sendika Üye Formları TES
Sendika Üye Formları TES

 

EĞİTİM BİR-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Sendika Üye Formları EBS
EĞİTİM-İŞ SENDİKASI ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Sendika Üye Formları EGITIM IS
Sendika Üye Formları EGITIM IS

EĞİTİM-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Sendika Üye Formları EGITIM SEN

 

TEM-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Sendika Üye Formları TEMSEN
Üye Formları TEMSEN

TEÇ-SEN ÜYELİK FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Sendika Üye Formları TEÇSEN
Üye Formları TEÇSEN

 

Sendika, çalışanların ortak hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözmek için kurulmuş ekonomik öğeler taşıyan, devlet, siyasi parti ve iktidarörgütlenmelerinden bağımsız örgütlerdir.

Sendikalar sanayi devrimi sonrası ortaya çıkan çalışanlarla işverenler arasındaki güç eşitsizliğini ortadan kaldırmak için oluşturulmaya başlamıştır. Sendikal yapılanma öncesi iş koşullarına itiraz, yardımlaşma dernekleri ve meslek sandıkları aracılığıyla olmuştur. Bugünkü anlamda sendikal örgütlenme ise önceleri belirli niteliğe sahip çalışanların oluşturduğu ve meslek sendikaları olarak tanımlanan bir yapıdan, sonraları niteliksiz işçilerinde yer aldığı genel sendikalara doğru bir evrim geçirmiştir.

Sendikal yapı, iş yeri temsilcilikleri temelinde şekillenmektedir. Şube ya da bölge merkezleri çatısı altında birleşen bu birimler en üstte Genel Merkez çatısı altında toplanmaktadır.

Sendika Haberleri
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM