Sendikaların görüşü ortak, MEB norm güncelleme işlemi yapmalıdır

MEB personeli için bu hafta yapılması planlanan ancak çeşitli nedenlerden dolayı Ekim ayına ertelenen MEB norm kadro fazlası öğretmen atama işlemleri öncesinde sendikalar ortak görüşte birleşti.

Sendikaların görüşü ortak, MEB norm güncelleme işlemi yapmalıdır

Sendikaların görüşü ortak, MEB norm güncelleme işlemi yapmalıdır

Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen norm kadro fazlası öğretmen yer değiştirme işleminden önce MEB’in norm güncelleme işlemine izin vermesi gerektiğini savundular. Dört sendikanın da ortak görüşü norm güncelleme işlemi yapılmalıdır oldu.

NORM GENELGESİ

MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan 2016-19 Nolu İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenler İle İlgili Genelge çerçevesinde norm kadro fazlası öğretmenlerin atama başvuruları bu hafta içerisinde alınacak ve pazartesi günü norm kadro fazlası öğretmen atama sonuçları açıklanacaktı. Ancak MEB dün yaptığı açıklamada norm kadro fazlası öğretmen atama takvimi gerçekleştirme zamanı olarak Ekim ayını belirledi. Norm fazlası öğretmen atamaları ekim ayında yapılacak.

4 SENDİKA ORTAK KARARDA

MEB personeli arasında 40 bin norm fazlası öğretmenin olduğu ifade edilmektedir. Bu rakam çok ciddi bir rakamdır. MEB yaptığı açıklamada norm güncelleme çalışmalarının nisan ayında yapıldığını, atama öncesi norm güncelleme işleminin yapılmasına gerek olmadığının vurgusunu yapsa da Öğretmenler İçin olarak sendikalarla aynı görüşü savunuyoruz. MEB atama öncesi norm güncelleme işlemi yapmalıdır. Norm güncelleme işlemlerinin form aracılığı ile Bakanlığa sunularak yapıldığını hatırlatan MEB, bu işlemlerde süre aranmadığını u ifade etmektedir.

Norm kadro fazlası öğretmen atama genelgesi için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM