Sendikanın Değil, Altındağ’ın Sultanı!

Sendikanın Değil, Altındağ’ın Sultanı! Eğitim Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Levent Köse Altındağ İlçe Mili Eğitim Müdiresi Şefika BİÇER ile ilgili iddialarda bulunmuştu. İddiaların muhatabı Altındağ İlçe Mili Eğitim Müdiresi Şefika BİÇER bir açıklama yaparak bir nevi ilgili sendikaya da cevap verdi. EĞİTİM BİRSEN 2 NOLU ŞUBENİN AÇIKLAMASINA CEVAPTIR Hepimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan […]

Sendikanın Değil, Altındağ’ın Sultanı!

Sendikanın Değil, Altındağ’ın Sultanı! Eğitim Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Levent Köse Altındağ İlçe Mili Eğitim Müdiresi Şefika BİÇER ile ilgili iddialarda bulunmuştu. İddiaların muhatabı Altındağ İlçe Mili Eğitim Müdiresi Şefika BİÇER bir açıklama yaparak bir nevi ilgili sendikaya da cevap verdi.

EĞİTİM BİRSEN 2 NOLU ŞUBENİN AÇIKLAMASINA CEVAPTIR

Hepimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan 657 ye tabi memurlarız. Sayın Bakanımızın emri ile atanmış ve görevimi layıkı ile yapmakta olan bir ilçe milli eğitim müdürüyüm. Sendikaya da 2005 yılında üye olmuş hatta 2007 ile 2009 yılları arasında Mamak yönetimin de çalışmış birisiyim. İlk ve tek sendikam Eğitim Bir-Sen olmuş, İlçe müdürleri sendikaya üye olamayacağı için atanma tarihim itibari ile sendikadan ayrıldım. Kendisi sırasıyla Eğitim-sen ,Türk eğitim-sen, Eğitim bir-sen’e üye olmuş bir kişi beni sendika düşmanı ilan etmesinin altında çok şey aramak gerekir. Kendisinin bitmek bilmeyen ve kabul edilemez isteklerine boyun eğmediğimiz için bu tür davranışlar göstermekte  ve  amirim bakanlık değil sanki sendikanın şube başkanı gibi tavırlar sergilemektedir. Bahsettiği kursla ilgili ilçemizden olumsuz bir yazı çıkmamış hatta sendika yönetiminden Gökhan Özdemir Şube müdürümüzü arayarak yazıyı sormuştur. Şube müdürümüz yazının bugün çıkacağını, problem olmadığını ifade etmesine rağmen kasıtlı olarak üyelere sms yoluyla ve sendikanın sayfasından yanlış bilgi verilmiştir. Bu yolla şahsımla ilgili karalama kampanyası başlatılmıştır. Benimle sendika ve personelimiz arasında sorun varmış gibi bir algı oluşturmak istenmiştir. İlçede asıl huzursuzluk çıkaranların ve bu yolla güç sağlamaya çalışanların kimler olduğunu herkes bilmektedir. Diğer bütün yazılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. Ben sendikanın şube başkanının memuru değil, bakanlığın memuruyum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Bakan Nabi Avcı’nın talimatıyla, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirilen Şefika Biçer uzun yıllar sınıf öğretmenliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuş. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu Biçer, Türkiye’nin “ilk başörtülü kadın milli eğitim müdürü” olarak basında yer edinmişti.

 

Peki olay neden bu noktaya geldi?

Eğitim Birsen Ankara 2 Nolu şube şu açıklamayı yapmıştı:

 

İlçe Müdiresi Şefika BİÇER hanıma soruyoruz

1-Kurs günü gelmesine rağmen kurs onayı neden verilmemektedir.Acaba üyelelerimizin yöneticilik sınavında başarılı olmasından mı rahatsız oluyorsunuz?

2- Üyelerimizi yıldırmak için sizin emrinizle soruşturmalar açılmakta öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin motivasyonları düşmektedir.İlçemize,kurumlarının  işleri  için gelen Müdürleri,ilçeye taktırdığınız kameralarla odanızdan takip edip,  Şube müdürlerinin odasında neden oturuyorsunuz?diye,mobing uygulamanızın nedeni nedir?

Sendikanın Değil, Altındağ'ın Sultanı!
Sendikanın Değil, Altındağ’ın Sultanı!

 

llçemizde görev yapanbayan idarecilerimizden birine  programda  sırf ön koltukta oturdu diye soruşturma açmanız inanılır gibi değildir.Bu 28 Şubat’ta Beyaz Türklerin Uyguladığı eziyetleri aklımıza getirmiştir.Altındağ İlçe Milli Eğitimde Çalışma huzurunun bozulduğu , başka ilçelere gitmek ve görevlendirme taleplerinin artığını, dedikodularla insanların huzursuz olduğunu üzülerek görmekteyiz. Ayrıca İlçe Müdiresi  Şefika Biçeri’n Beni Sendika atamadı gibi sözlerle sendikamıza haber göndermesi ile ne anlatmak istediğini anlamış değiliz . Sendikanın  zaten atama makamı olmadığı herkes tarafından bilinmektedir Ancak yapılan doğru ve yanlışlarında  çoğunluğun sesi bir sivil toplum kuruluşu olarak takip etmek bizlerin görevidir . İlçe Müdiresi Şefika Biçer’ in kendi ifadesiyle ortamlarda paylaştığı Altındağ’ın Sulatanıyım ifadesini doğru bulmuyor. Bu rahatlıkla devletin imkanlarını kullanarak 1. Donem yüksek Lisans programına devletin özel aracını ve şoförünü Akşam  saat 22 .00’a kadar  tutmasını  doğru bulmadığımızı kamu oyuna söylemek istiyoruz. Üyelerimizden ve okul idarecilerimizden gelen yoğun tepkiler üzerine bu konuları kamu oyuyla paylaşmak istedik.

Öğretmenler İçin olarak bu derlediğimiz haber ve bilgileri sizin yorumunuza bırakıyoruz.

 

Sendika Haberleri
EBS Sendika Haberleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Dinimizi suistimal ederek bir yerlere hak etmeden gelmiş insanlar anlamazlar ki etrafında neler olup bitiyor. Bu makamda Şefika BİÇER hanım etrafından da duyulduğu gibi sadece kendi işi ve derdini düşünmekte topluma faydalı işler yapmaktan kaçınmaktadır. Allah’a havale edip hakkında hayırlısını dilemekten başka bir şey düşünemiyoruz…

  2. Sizin sadece basit bir iki isinizi halletmedigi diye sikayet etyiginiz mudur gibi biz yuzlercesi ile mucadele ediyoruz hem de kazanilmis hukuk kararlarivolmasina ragmen. Ebs uyesi olmayan herkesi öcu gibi goren bu zihniyetlerden biz tiksindik artik. Hz Ömer sag olsaydi hepinizi kilictan gecirirdi benim adimi kullanarak her turlu gunah isliyorsunuz diye. Utanacaginizi bilsr yuzunuze de tukururdu ama sizlerde o yok bn biliyorum.Stajerlri nasil uye yaptiginizi mudurleri masil gorevden aldiginizi hatta mudur yardimciliklarinda bile nelet yaptiginizi cumle alem biliyor.Sözun ozu Allah var gam yok bizler icin. Mucadeleye devam. Yuzunuze tukurulecek gunler yakindir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM