Sendikanızı Kim Belirliyor?

Sendikanızı Kim Belirliyor? Sorusuna son dönemde cevap veremeyenlerin sendikasını belirleyen ya idareciler ya da baskı yapan sendikacılardır. Soruya cevap verenler ise sendikalarını kendileri belirlemektedir. Baskı yapan MOBBİNG yapıyor ve suç işliyor, baskıya maruz kalan öğretmen ise MOBBİNG‘e uğruyor. Yetki Belirleme Süreci Hız Kazandı. DİKKAT! Sendikanızı Kim Belirliyor? Bunlara, Baskılara Boyun Eğmeyin. MOBBİNG’e Maruz Kalmayın! Hakkınızı […]

Sendikanızı Kim Belirliyor?

Sendikanızı Kim Belirliyor? Sorusuna son dönemde cevap veremeyenlerin sendikasını belirleyen ya idareciler ya da baskı yapan sendikacılardır. Soruya cevap verenler ise sendikalarını kendileri belirlemektedir. Baskı yapan MOBBİNG yapıyor ve suç işliyor, baskıya maruz kalan öğretmen ise MOBBİNG‘e uğruyor.

Yetki Belirleme Süreci Hız Kazandı. DİKKAT! Sendikanızı Kim Belirliyor? Bunlara, Baskılara Boyun Eğmeyin. MOBBİNG’e Maruz Kalmayın! Hakkınızı Savunan Mı? Hakkınızı Savuran Mı?
Sendikanızı Kim Belirliyor?
Sendikanızı Kim Belirliyor?

 

Türkiye’de sendikalar, 1938 tarihli Cemiyetler Kanunu’nda “sınıf esasına dayalı cemiyet kurulamaz” ifadesinin 5 Haziran 1946’da metinden çıkarılmasıyla yasallık kazandı. 7 Aralık 1946 tarihinde sıkıyönetim kararıyla kapatılan sendikalar, 1947’de İşveren Sendikaları ve Sendika Birlikleri Hakkında Kanunun kabul edilmesiye tekrar yasal oldu.

Türkiye’de sendikalaşması oranı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verilerine göre 2003 yılında %57.5 iken 2014 yılında %9.68 oranına kadar düştü. OECD’ye göre ise sadece %4.5 oranındadır ve OECD ülkeleri arasında en düşük seviyededir. 2016 yılında yayınlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerine göre sendikalı sayısı 1.514.053 oldu ve sendikalı çalışan oranı Ocak 2016 itibariyle %11.96’ya ulaştı. Bu oran Avrupa’da ortalama %25-30 arasındadır.

 

Sendika Haberleri
Son Dakika Sendika Haberleri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM