Sözleşmeli öğretmenlere kadro için dilekçeler Başbakanlık’a gönderildi

Türkiye Kamu-Sen tarafından başlatılan sözleşmelilere kadro dilekçe kampanyasında toplanan binlerce dilekçe Başbakanlık’a gönderildi.

Sözleşmeli öğretmenlere kadro için dilekçeler Başbakanlık’a gönderildi

Sözleşmeli öğretmenlere kadro için dilekçeler Başbakanlık’a gönderildi

Türkiye Kamu-Sen tarafından başlatılan sözleşmeli personellerin kadroya alınması imza kampanyası sona erdi. Türk Eğitim-Sen başta olmak üzere konfederasyona bağlı sendikalarca toplanan yaklaşık 30 bin dilekçe Başbakanlık’a gönderildi.

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA ALINMASI

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından sık sık dile getirilen ve 24 Haziran seçimleri öncesi hayata geçirilmesi istenen sözleşmeli personellere kadro çalışmasında sendika topladığı dilekçeleri Başbakanlık’a gönderdi. Türkiye Kamu-Sen tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik olarak başlatılan imza kampanyası çerçevesinde toplanan dilekçelerin Başbakanlığa gönderildiği belirtildi.

“Tüm sözleşmelilerin umudu olan dilekçe kampanyamıza yoğun katılım olurken, toplanan 30 bini aşkın dilekçeyi, Ulus PTT binası önünde düzenlediğimiz basın açıklamasının ardından görevlilere teslim ettik. Düzenlediğimiz eylemde, başta  Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci olmak üzere, bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez Yöneticileri de hazır bulundu.” 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Kamuda istikrarı ve adaleti sağlamanın tek yolu vardır; o da bu çok başlı yapıyı sonlandırmak ve tüm güvencesiz personeli kadroya geçirmektir.” açıklamasında bulundu.

Türkiye Kamu-Sen dilekçe kampanyası
Türkiye Kamu-Sen açıklama

SÖZLEŞMELİ KÖLELİK İSTEMİYORUZ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci dilekçelerin Başbakanlık’a gönderilmesi sırasında yaptığı açıklamada “Biz, sözleşmeli kölelik istemiyoruz.” dedi. Türkiye Kamu-Sen tarafından kısa sürede ıslak imzalı 30 bin dilekçeye ulaşıldığı belirtilirken kamuda sözleşmeli öğretmenler, sözleşmeli sağlık çalışanları, sözleşmeli kamu personelleri için kadro taleplerinde ısrarcı tutumlarını sürdüreceklerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM