Tabelayı söker, sendikayı kapatırız ama davadan vazgeçmeyiz!

Veli Demir, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınav konularına açtıkları davadan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Tabelayı söker, sendikayı kapatırız ama davadan vazgeçmeyiz!

Tabelayı söker, sendikayı kapatırız ama davadan vazgeçmeyiz!

Eğitim-İş sendikası başkanı Veli Demir, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınav konularına açtıkları davadan asla vazgeçmeyeceklerini, bundan dönmeyeceklerini vurguladı.

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir Halk Tv de Elif Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu öğleden sonra kuşağı programına katıldı. Programda Eğitim-İş Sendikası başkanı Veli Demir eğitimle ilgili sorunları sıkıntıları değerlendirdi.

SENDİKAYI KAPATIRIZ

Program kapanırken sunucu Elif Şentürk’ün sorduğu müdür yardımcılığı davası ile ilgili soruya cevap verdi. Müdür yardımcılığı sınavında başarılı olan ve Eğitim-İş sendikasının davadan vazgeçeceğini düşünen MEB personellerinin beklediği cevap Veli Demir’den gelmemiş oldu.

Veli Demir yaptığı açıklamada müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınavı için açtıkları ve yürütmenin durdurulması kararı verilen şu anda MEB tarafından itirazı yapılan ve üst mahkeme kararı beklenen davadan asla vazgeçmeyeceklerini ifade etti. Demir, gerekirse tabelamızı söküp atarız ama davamızdan geri adım atmayız açıklamasında bulundu.

Elif Şentürk: “Veli bey, twitter da yoğun twett geliyor bu soruyu sormadan edemeyeceğim. 17.350 bin kişinin girdiği müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınavı var, bu sınav ne olacak?

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkan’ı Veli Demir; Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınavında din kültüründen soru soruldu ama Atatürk İlkelerinden soru sorulmadı. Davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Gerekirse tabelamızı söküp atarız ama davamızdan geri adım atmayız. Açıklamasını yaptı.

 

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. arkadaşlar bende bu süreçte ihraç edilen bi öğretmenim 1.5 yıl önce aktif sen üyeliğinden ayrılmıştım ama yinede görevden alındım.Ama ülkemiz gerçekten zor bi zamandan geçiyor hele şu terör belasından el birliği ile kurtulalım elbette suçlu ile suçsuz ortaya çıkacaktır.herkesi anlıyorum zor zamanlar geçiriyoruz yıllarca yapmış olduğun meslekten bir anda el çektirilmek zor etrafı daki insanlara bu anlatmakta zor ama yapacak bişey yok sabırlı olmak lazım.önce vatan her gün şehit haberleri alıyoruz onları düşünelim anneleri babaları ne haldeler yiyecek bi ekmek elbet buluruz.

  2. 17.350 kişi atanırsa Atatürk düşmanımı olacaklar yani. Filler tepişiyor çimler eziliyor. MEB mi Mağdur? Emek verip kazananlar mı? Fatura kime kesiliyor? Davacıya mı? davalıya mı? suçluya mı? emekçiye mi?
    Allahım Sana Sığınıyorum. Sen Büyüksün Allahım!

    • Cok magdursunuz ulke elden gidiyor siz kendinizi kurtarmaya bakiyorsunuz.önce bize medeniyeti armagan etmis Ataturk’u silmeye kalkanlara hesap sorun ..sonra egitim is sendikasiyla hesaplasirsiniz…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM