Talip Geylan; Kamu Barışı düzenlemesi çıkmasını bekliyoruz

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan “Kamu Barışı” hakkında açıklamalar yaparken hükümet tarafından çıkarılması istenen kamu barışı paketinde neler olması gerektiğini de açıkladı.

Talip Geylan; Kamu Barışı düzenlemesi çıkmasını bekliyoruz

Talip Geylan; Kamu Barışı düzenlemesi çıkmasını bekliyoruz

Hükümetin 24 Haziran 2018 seçimlerine yaklaşılan süreçte Varlık Barışı düzenlemesi çıkardığını hatırlatan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kamu çalışanları içinde Kamu Barışı düzenlemesini beklediklerini ifade etti. Kamu Barışı paketinde neler olması gerektiğine de değinen Talip Geylan ilgili hususların hayata geçirilmesi durumunda kamuda barışın sağlanacağının altını çizdi.

KAMU BARIŞI PAKETİ

Kamu Barışı paketi içerisinde 4/B olarak istihdam edilen sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması durumunu ilk sırada açıklayan Talip Geylan öğretmenler için 3600 ek gösterge verilmesi hususunu da ikinci madde olarak belirtti. Yardımcı hizmetlilerin genel idare hizmetler sınıfına geçirilmesi taleplerinin de olduğunu ifade eden Talip Geylan 2018 yılında 40 bin ek öğretmen ataması yapılmasını istedi.

MEMURLARA BAYRAM İKRAMİYESİ

Kamu Barışı paketi içerisinde olması gerekenlerden birisinin de Bayramlarda memurlara bayram ikramiyesi verilmesi olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, kamudaki mülakat adaletsizliğinin de kaldırılmasını istedi. Objektif olarak yapılacak bir yönetici atama sisteminin de hayata geçirilmesinin paket içerisinde yer alması gerektiğini vurgulayan Talip Geylan, 4/C den 4/B ye geçirilen ama mağdur edilen çalışanların durumlarında da iyileştirme yapılmasını istedi.

EŞ DURUMU MAĞDURİYETİ

Sözleşmeli öğretmenler başta olmak üzere eş durumundan yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi hususunun kamu barışı paketi içerisinde önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Talip Geylan, tayin, terfi ve görevlendirmelerde ehliyet ve liyakatin esas alınmasını istedi. Kamu yönetiminin çalışanları ayrıştıran ve ötekileştiren çetelerden kurtarılması çağrısında da bulunan Geylan,kamu barışı paketi içerisine eklenmek istendiğinde daha çok maddenin eklenebileceğini belirtti. Maddeler olarak belirttiği bu durumların gerçekleştirilmesi durumunda kamuda uzun süredir hasret kalınan barışın sağlanacağını ifade eden Talip Geylan “Hadi görelim bakalım; derdiniz üzüm yemek mi?” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Turk Eğitimsen olarak özellikle sozlesmeli personeline kadro verilmesi ve gerekse Özür gurubu tainleri konusunda bizlerin beklentilerini dile getirdiğiniz için sizlere sahsinizda Türk Eğitimsen e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
    Umuyoruz ki bu çabalarını ilgililer tarafından dikkate alınır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM