Talip Geylan; liyakat ve kabiliyete dayalı yönetici atama sistemi olmalı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmenlere getirilmesi planlanan öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Talip Geylan; liyakat ve kabiliyete dayalı yönetici atama sistemi olmalı

Talip Geylan; liyakat ve kabiliyete dayalı yönetici atama sistemi olmalı

24-25 Şubat 2018 tarihinde yapılan Türk Eğitim-Sen 6.olağan genel kurulda sendikanın yeni genel başkanı olan Talip Geylan ilk açıklamasını öğretmen performans değerlendirme sistemi üzerine yaptı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan öğretmen performans değerlendirmesinden önce MEB’in liyakate dayalı yönetici atama uygulamasını hayata geçirmesi gerektiğini vurguladı.

MEB PERFORMANS SİSTEMİNDE ISRARCI

Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlere performans değerlendirme sistemi getirme konusunda ısrarcı olduğuna dikkat çekerken öğretmenler için negatif yönü olmayan pozitif performans değerlendirme sisteminin tartışılabileceğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığının yöneticilere yönelik olan güven eksikliğini görmediğini vurgulayan Talip Geylan işin ehli olmayan yöneticilerin değerlendirmelerde taraf olabileceğine değindi.

LİYAKATE DAYALI YÖNETİCİ ATAMA SİSTEMİ

Şunu demek istiyoruz; performans konusunu tartışmadan önce MEB’de yaşanan ve öğretmenlerin neredeyse tamamının yaşadığı bu güven problemi halledilmelidir. Güven problemini halletmenin tek yolu, liyakat ve kabiliyete dayalı objektif bir yönetici atama sistemi ihdas edilmesidir. Gelin bu güvensizlik ortamını hep birlikte aşalım. Herkesi kucaklayacak, korkuları yok edecek sağlam bir sistemi hayata geçirelim.” ifadelerini kullanan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan MEB yönetici atama sisteminin liyakate dayalı olarak hayata geçirilmesini istedi. “Tüm bu tedbirler alınmadan yapılacak bir performans sistemi, emin olun, MOTİVASYONU TAMAMEN YOK ETME SİSTEMİ OLACAKTIR. Türk Eğitim Sen, her daim eğitim çalışanlarının yanında olacaktır.” açıklaması yapan Geylan MEB’in ilk önce yönetici atama sistemi ve diğer hususları ele alarak tedbir alması gerektiğinin altını çizdi.

TALİP GEYLAN; AKILLA TARTIŞALIM

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı  “Önce ortak akılla tartışalım, mutabakat oluşturalım. Eğitim hayatımız ve eğitim çalışanları için bir şeyi de hep birlikte yapabilmenin mutluluğunu yaşayalım.” açıklamasında bulunurken “Dinle, tartış, mutabık kal ve uygula…” vurgusu yaptı.

Talip Geylan açıklama

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM