Talip Geylan; MEB alan değişikliği konusunda talepleri yerine getirmelidir

Alan değişikliği isteyen öğretmenler Türk Eğitim-Sen’i ziyaret etti. Genel Başkan Talip Geylan ile görüşen öğretmenler taleplerini iletti.

Talip Geylan; MEB alan değişikliği konusunda talepleri yerine getirmelidir

Talip Geylan; MEB alan değişikliği konusunda talepleri yerine getirmelidir

Öğretmenler alan değişikliği istiyor. Alan değişikliği uzun bir süreden sonra sendikaların gündeminde ilk sıralarda yer almaya devam ederken alan değişikliği talebinde bulunan öğretmenler Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret ettiler.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN ADIM ATILMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerin alan değişikliği konusunda adım atması gerektiğini belirtti. Yönetmeliğe uygun olarak diplomaya bağlı alan değişikliği isteyen öğretmenlerin taleplerini dinleyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan “Diplomaya bağlı alan değişikliği talebini her fırsatta MEB yetkililerine iletiyoruz” açıklamasında bulundu.

Öğretmenlerin Türk Eğitim-Sen ziyaretinden görüntü;

Alan değişikliği isteyen öğretmenler
Alan değişikliği talebi

HER YIL DÜZENLİ OLARAK YAPILMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanlığının diplomaya bağlı alan değişikliğini her yıl düzenli olarak yapması halinde zamanla bu talebin en aza ineceğini ve rahatlama olacağını açıkladı. Geylan açıklamasında “Türk Eğitim Sen olarak, bütün taleplerimizin MEB tarafından hemen karşılanamayacağının farkındayız. Ama alan değişikliği talebinin her yıl düzenli olarak yapılması durumunda beklentilerin zamanla karşılanacağını da biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Diplomaya bağlı alan değişikliği talebini yetkililere her fırsatta iletiyoruz. Diplomaya alan değişikliği uzun zamandır gündemimizde olan bir konudur.”

açıklamasında bulunan Talip Geylan alan değişikliği talebi için kendisini ziyaret eden öğretmenlere de destek verdi ve “Alan değişikliği işlemlerinin, tüm branşları kapsayacak şekilde, ve bu periyot çerçevesinde yapılması uygun olacaktır. MEB’e yakışan da bu talebe hayata geçirmektir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM