Talip Geylan; MEB yönetici atamada mağduriyet yaşatmamalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 2019 yılı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme süreci ile ilgili açıklama yaptı.

Talip Geylan; MEB yönetici atamada mağduriyet yaşatmamalıdır

Talip Geylan; MEB yönetici atamada mağduriyet yaşatmamalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına seslenerek yönetici atama sürecinde mağduriyet yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini açıkladı.

MAĞDURİYETLERE İZİN VERİLMEMELİ

Genel Başkan Geylan 2019 yılı eğitim kurumlarına yeniden yönetici görevlendirme sonuçlarının 27 Haziran tarihinde açıklanacak olduğunu hatırlatırken yeniden yönetici görevlendirme tercihleri sonucu yerleşemeyen ve boşta kalan idarecilerin, il içi ve iller arası yer değişikliğini kaçıracağını ve mağduriyet yaşayacaklarını belirtti. İlk defa yönetici atamasının da Eylül ayının sonuna kalmasının getireceği sorunlara işaret eden Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan açıklamasında “1 Eylül 2019 tarihinde yeni eğitim öğretim yılının başlaması hasebiyle eğitim çalışanları okullarda bulunacak ve 9 Eylül’de de öğrencilerimiz sınıflarında yerlerini alacak. Yaklaşık bir ay sonra ise okul idarecisi atanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın 2019 yılı yönetici atama takvimi ve süreci ile ilgili yaptığı açıklama;

Yönetici Atama Takvimi ile ilgili olarak çalışanlar ve hatta öğrencilerimiz ve kurumlarımız açısından mağduriyet oluşturacak iki hususun gözden kaçırılmaması ve bunlarla alakalı MEB’in bir tedbir geliştirmesi sürecin sıhhati açısından faydalı olacaktır. Şöyle ki; Bilindiği üzere MEB 2019 Yılı Öğretmen Atama Takvimi yayınlandı. Buna göre İl içi yer değiştirme başvuruları 21 Mayıs 2019-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında; İller arası yer değişikliği başvuruları da 10 Haziran 2019-14 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şu halde, (27 Haziran’da açıklanacak) yeniden yönetici görevlendirme tercihleri sonucu yerleşemeyen ve boşta kalan idareciler, il içi ve iller arası yer değişikliğini kaçıracaklarından dolayı mağduriyet yaşayacaklar. 

Diğer yandan, yöneticiliğe ilk defa atanacakların görevlendirmeleri 23-27 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. 1 Eylül 2019 tarihinde yeni eğitim öğretim yılının başlaması hasebiyle eğitim çalışanları okullarda bulunacak ve 9 Eylül’de de öğrencilerimiz sınıflarında yerlerini alacak. Yaklaşık bir ay sonra ise okul idarecisi atanmış olacak. Bu durumun, kurumlarımızın işleyişi ve disiplini açısından zafiyet oluşturabileceği kaygısını gözden kaçırmamak lazım. Bu konularda Bakanlığın gerekli adımları atmasını bekliyor ve istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM