Talip Geylan; öğretmen performans değerlendirmesine dahil olmayacağız

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 06.03.2018 tarihinde Bengütürk Tv’de “Söz Hakkı” programına katıldı ve öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Talip Geylan; öğretmen performans değerlendirmesine dahil olmayacağız

Talip Geylan; öğretmen performans değerlendirmesine dahil olmayacağız

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmen performans değerlendirme sistemine eleştirilerde bulundu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yönetmeliğin yayınlanması halinde sendika olarak yönetmeliğe dava açacaklarını açıkladı. Geylan ayrıca Türk Eğitim-Sen üyelerinin performans değerlendirme sistemine katılmayacaklarını vurguladı.

ÖĞRETMEN PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

Türk Eğitim-Sen’in MEB tarafından öğretmenler için hayata geçirilmek istenen öğretmen performans değerlendirme sistemine karşı olduğunu açıklayan Talip Geylan geçtiğimiz günlerde sendikaya ziyarette bulunan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin’e de performans değerlendirme sistemi hakkında eleştirilerini ilettiklerini belirtti. 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminde 12 pilot ilde öğretmen performans değerlendirme uygulamasının hayata geçirilmeye çalışıldığını hatırlatan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan bu uygulamanın görülen sorunlarından dolayı vazgeçildiğini belirtti.

ÖĞRETMENLERİN İTİBARI MEB’İN NAMUSUDUR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmen performans değerlendirme sisteminin öğretmen itibarına da zarar vereceğinin altını çizerken “öğretmenlerin itibarı MEB’in namusudur” dedi. Performans değerlendirmesi için eylem kararlarının kenarda durduğunu da açıklayan Talip Geylan MEB tarafından öğretmen performans değerlendirmesinin yönetmelik haline getirilmesi durumunda da izleyecekleri yol haritasını belirtti.

Talip Geylan tarafından programda yapılan açıklamadan bir bölüm video;

EYLEM KARARI VE YARGI YOLU

MEB personel camiasının hislerine tercüman olmak adına Türk Eğitim-Sen tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan sosyal medya çalışmasına değinen Talip Geylan performans değerlendirmesine yönelik twitter üzerinden öğretmenler tarafından on binlerce tepki mesajı atıldığını gördü. Türk Eğitim-Sen’in bu tasarı ile ilgili görüşlerini MEB’e ayrıntılı olarak sunacağını belirten Talip Geylan Bakanlığın bu tutumda ısrarcı olması durumunda yayınlanacak yönetmeliği yargıya taşıyacaklarını ve hukuki süreci başlatacaklarını vurguladı. Sendikanın diğer yandan da demokratik haklarını kullanma yoluna gideceğini açıklayan Geylan “öğretmenlerin böyle ucube bir uygulamaya malzeme olmasına engel olacağız” dedi. Öğretmenlerimizin performans değerlendirmesine dahil olmayacağız açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan gereken eylem kararını alacaklarını söyledi ve ekledi “Şayet öğretmenlere performans değerlendirme sistemi tüm eleştirilere rağmen hayata geçerse Türk Eğitim-Sen olarak ‘Meslektaşıma puan vermiyorum’ şeklinde aldığımız eylem kararını devam ettireceğiz, öğretmenlerin itibarını rencide eden bu uygulamaya geçit vermeyeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM