Talip Geylan; öğretmen performans sistemi tozlu raflara mahkum edilsin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Talip Geylan; öğretmen performans sistemi tozlu raflara mahkum edilsin

Talip Geylan; öğretmen performans sistemi tozlu raflara mahkum edilsin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan MEB’in öğretmen performans değerlendirmesini ertelemesi ile ilgili aldığı karar üzerine “Dilerim MEB, tüm öğretmenlerimizin topyekün karşı duruş sergilediği bu ucube uygulamayı bir daha indirmemek üzere tozlu raflara kaldırmıştır.” açıklamasında bulundu.

“UMARIM SEÇİM NEDENİYLE DEĞİLDİR”

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından alınan Bakanlık onayı ile öğretmenlere performans değerlendirmesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanmayacak. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı bu kararın seçimden dolayı alınan geçici süreli bir karar olmamasını umduklarını belirtti. Dilerim bu tutum, seçim nedeniyle gerçekleştirilen geçici bir tedbir değildir.” açıklamasında bulunan Talip Geylan öğretmen performans değerlendirme sistemini ucube olarak nitelendirdi ve tamamen kaldırılmasını istediklerini yineledi.

ÇALIŞTAY YAPILACAK

Yayınlanan resmi yazıyı değerlendiren Talip Geylan öğretmen performans değerlendirme sistemi ile ilgili çalıştay yapılacağını hatırattı. Açıklamalarında “Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı bir genelgeyle de yönetmelikle ilgili çalışmalar tamamlanmadığı için sürecin uzadığı ve hatta ileriki bir tarihte konuyla ilgili bir çalıştay yapılarak performans konusunun tekrar masaya yatırılacağı duyurulmuştur. Yine aynı genelgede Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 54 üncü maddesi uyarınca (2015-2016 öğretim yılında yapıldığı gibi) okul müdürleri tarafından yapılması gereken performans değerlendirmesinin de bahsi geçen çalışmalar tamamlanıncaya kadar tehir edildiği ifade edilmiştir.” ifadelerine yer veren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı performans değerlendirmesinin ertelenmesinin kalıcı olmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. tozlu raflarda ne işi var, Atın çöpe gitsin. Hatta yeni kurmayı planladıkları bir sistem var ise öğretmen kökenlilere kurdursunlar.

  2. kaldırılsın onun yerine öğrenci ve velilerin olmadığı bir sistem getirilsin.en iyi sistem de okul müdürlerinin değerlendirme yapması daha uygundur.öğretmeni en iyi ne meb tanır nede maarif müfettişleri tanır.okuması yazması olmyan.veli nasıl değerlendirme yapsın.azıcık mantık çalıştırlsın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM