Talip Geylan; Sayın İsmet Yılmaz giderayak eğitim camiası ile helalleşin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 24 Haziran seçimlerinde Sivas’tan AK Parti Milletvekili Adayı olan İsmet Yılmaz’a çağrıda bulundu ve eğitim camiasının sorunlarını çözmesini istedi.

Talip Geylan; Sayın İsmet Yılmaz giderayak eğitim camiası ile helalleşin

Talip Geylan; Sayın İsmet Yılmaz giderayak eğitim camiası ile helalleşin

Milli Eğitim Bakanlığında İsmet Yılmaz dönemi sona ermek üzere. Sivas’tan Milletvekili adayı olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz milletvekili seçilmesi durumunda Mecliste yer alacak ve Bakan olmayacak. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada Bakan Yılmaz’ın Bakanlık görevinin son günlerinde olduğu hatırlatıldı ve Bakan Yılmaz’a çağrıda bulunularak giderayak öğretmenler başta olmak üzere MEB personel camiası ile helalleşecek çalışmaları hayata geçirmesi istendi.

EĞİTİMCİLERLE HELALLEŞİN

Sayın İsmet Yılmaz Sivas’tan milletvekili adayı. Yani Bakanlık görevindeki son günlerinde. Sayın Yılmaz’a çağrıda bulunuyoruz; görev yaptığınız süre içerisinde değişik nedenlerle eğitim çalışanları huzursuz kılındı. Gelin, giderayak çalışanlarla helalleşin.” açıklamasında bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan bunun için yapması gerekenleri sıraladı.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO

Bakan Yılmaz’ın eğitimcilerle helalleşmesi için sözleşmeli öğretmenlere kadro çalışmasını başlatmasını isteyen Talip Geylan bu konuda “Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması için girişimde bulunun.” dedi. “Yönetici atama yönetmeliğini çıkararak, mülakat adaletsizliğini kaldırdığınızı müjdeleyin. MEB teşkilatını yönetme cüretiyle ortalıkta endam eden çeteleri tedavülden kaldırın.” ifadelerine yer veren Talip Geylan yönetici atamalarda objektif bir atama sistemi talebini yineledi.

ÖĞRETMENLERE 3600 GÖSTERGE

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan açıklamasının devamında şunları söyledi;

Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğinizi, yardımcı hizmetlilerin de ek göstergeden yararlanacağını ilan edin. Mahrumiyet bölgelerindeki öğretmenlere Zorunlu Hizmet Tazminatı verileceğini duyurun. Seçim öncesinde 40.000 ek öğretmen ataması yapılacağını söyleyin. Öğretmenimizin itibarını daha da rencide edecek olan performans değerlendirme ucubesinin kökten iptal edildiğini bildirin. İstisnasız tüm yargı kararlarının hemen uygulanması talimatını verin. Memur ve hizmetlilerin görev tanımlarının açıklıkla yapıldığını belirtin. MEB’de Devletin değil, siyasetin ve sendikal yapıların memurluğunu yapan bürokratların görevden uzaklaştırıldığını duyurun. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili kanun önergesini derhal TBMM’ye gönderin. Eğitime hazırlık ödeneğinin bütün eğitim çalışanlarına verileceğine dair düzenlemeyi gerçekleştirin. Sayın Yılmaz daha onlarca sıralayabileceğimiz bu hususlarda adım atarsanız; emin olun, hem vicdanen çok rahatlayacak hem de eğitim çalışanları tarafından her daim hayırla anılacaksınız. Bizden söylemesi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Sadece öğretmenler mi? Bütün Türkiye ile helalleşmesi lazım. Eğitimi içinden çıkılmaz bir düğüm haline getirip Türkiyenin geleceğine dinamit koydular. Nesilleri yok etme aşamasına getirdiler.

  2. suçluokul mudürlerini ve milli egitim mudurlerini koruyup kollayan suç işleyenin önde gidenidir.Allah onada yeter.hakkımız haram zıkkım.olsun.elbet çekecektir.

  3. milli eğitim bakanlığından hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum.2014 yılı agustosunda bir çok müdürü haksız yere ,sahte puanlarla.görev süresi dolmadığı halde gorevden aldilar.hiç bir mahkeme kararlarını uygulamadılar.başı mugla meb çekiyor.ben bu insanlara hakkım nasıl helal edeyim.onları rabbimin adaletine bırakıyorum.bize acılarla dolu yıllar yaşattılar.

  4. Ücretli öğretmenlik için yaptığı açıklamasının arkasinda dursun helal etmiyorum 15 yıldır ücretli çalışıyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM