Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi TBMM’ye geliyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlerle ilgili çok önemli bir açıklama yaptı.

Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi TBMM’ye geliyor

Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi TBMM’ye geliyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamaya göre aylardır beklenen sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi yarın TBMM’de görüşülecek. Geylan açıklamasının kaynağı olarak MEB yetkililerini gösterdi.

3+1 DÜZENLEMESİ MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEK

Talip Geylan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile yaptığı görüşmenin bilgisini paylaştı. Geylan açıklamasında aldığı bilgiye göre sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesinin yarın mecliste görüşüleceğini ifade etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan tarafından yapılan açıklama;

@tcmeb üst düzey bürokratlarıyla bugün gerçekleştirdiğim görüşmede; sözleşmelilerin 3+1 düzenlemesiyle ilgili teklifin yarın TBMM’de komisyonda görüşüleceğini ifade ettiler. Verilen sözün takipçisiyiz. Yakışan, verilen sözün gereğini yapmaktır. @ziyaselcuk @safran1958 @hmzaydg

Ekran görseli;

Talip Geylan açıklama
Talip Geylan

BAKAN SELÇUK SÖZ VERMİŞTİ

Aylar önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli öğretmenler için müjde verilmiş ve 4+2 olan sözleşmeli öğretmenlik süresinin 3+1 şeklinde düzenlenmesi için çalışma yapılacağı belirtilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. insanlara bari umut vermeyin beklenti içerisinde bırakmayın sonra hayal kırıklığı yaşıyoruz, olmayacak şeyi yapcaz yapcaz diyerek kandırılıyoruz yapmayın lütfen

  2. 3+1,4+2, falan filan. önce sözleşmelilerin en acil sorunlarını giderin. eş durumu sağlayın, sosyal haklarını iyileştirin. talip geylan verilen söz “şartsız kadro” idi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM