Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyeti giderilmeli

Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyeti gün geçtikçe artıyor. MEB sözleşmeli öğretmenlere özür grubu atama hakkı vermemekte ısrarlı davranırken Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan konuyu gündeme getirdi.

Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyeti giderilmeli

Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyeti giderilmeli

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyeti konusunda kör ve sağır durduğunu vurguladı. Genel Başkan Geylan bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN EŞ DURUMU MAĞDURİYETİ

MEB sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkı tanımıyor. Bu yüzden hali hazırda evli olan sözleşmeli öğretmenler eş durumu ataması yapamadığından aile bütünlüğü sağlanamıyor. Ayrıca sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu atama hakkı olmamasından dolayı da bekar sözleşmeli öğretmenler evlenemiyor. Son yapılan araştırmada da bu husus ortaya çıkmış durumda. İlgili haber aşağıdadır;

TALİP GEYLAN; MEB KÖR VE SAĞIR

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyetinin sürdüğünü dile getirdi ve çözüm için Milli Eğitim Bakanlığının olumlu bir adım atmaktan uzak olduğuna işaret etti.

Talip Geylan yaptığı açıklamada; “Sözleşmeli öğretmenlerimizin eş durumu mağduriyetinin giderilmesi; Sadece Anayasamızın aile bütünlüğünü işaret eden amir hükmünün gereği değil, aynı zamanda vicdanı ve insani hassasiyetin gereğidir. MEB, daha ne kadar kör ve sağır duracak?” ifadelerine yer verdi.

MAĞDURİYET BÜYÜYOR

ogretmenlericin.com olarak bu hususun önemli olduğunu gündeme taşıyalım. Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyetine çözüm üretecek olumlu bir uygulamayı hayata geçirmesi gerekmektedir. MEB sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkı vermemeye devam ettiği sürece aileler parçalanacak ve aile bütünlüğü sağlanamayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. binlerce üyeniz atıldı binlercesi açıkta bekliyor sayın yeni başkan. sesiniz soluğunuz çıkmıyor. 16-17yıl üyenizdim ama geri dönersem kesinlikle sizin sendikanıza katılmayacağım. unutttunuz bizi.

  2. Sozlesmeli ogretmenim 2 senedir esim ve cocugumdan ayriyim hakkim meb yetkililerine zehir zıkkım olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM