Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetine kulak verin

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları mağduriyetlere değindi ve MEB’in bu öğretmenlerin feryatlarını duyması gerektiğini belirtti.

Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetine kulak verin

Talip Geylan; sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetine kulak verin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına seslendi ve sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli adımların atılmasını talep etti. MEB’in sözleşmeli öğretmen ataması yaparak öğretmenleri esir ettiğini vurgulayan Talip Geylan “Çare Öğretmeni Esir Etmek Değil, Teşvik Etmektir.” dedi.

TALİP GEYLAN; ESİR ETMEYİN TEŞVİK EDİN

Milli Eğitim Bakanlığı yöneticilerine seslenen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı “MEB’i yönetenler şunu değerlendirmelidir: Eşinden, çocuğundan, ailesinden mahrum bırakılan bir öğretmenden verim alınacağını ve tabiatıyla eğitimde başarının sağlayacağını mı düşünüyorsunuz?” açıklamasında bulundu. Sözleşmeli öğretmenlerin bir an önce eş özrü başta olmak üzere yaşadıkları tüm mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Talip Geylan mahrumiyet bölgelerinde öğretmen sürekliliğini sağlamanın yolunun öğretmenleri 6 yıl çakılı kadroyla esir ederek olamayacağını belirtti.

“Mahrumiyet bölgelerinde öğretmen istikrarını sağlamanın yolu, öğretmeni (6 yıl çakılı kadroyla) ESİR ETMEK değil TEŞVİK ETMEKTİR.” açıklamasında bulunan TES Genel Başkanı Geylan Türk Eğitim-Sen tarafından yıllardır dile getirilen zorunlu hizmet tazminatını hatırlattı. Mahrumiyet bölgelerinde çalışan öğretmenler için zorunlu hizmet tazminatı ödenmesinin önemli olduğunun altını çizen Talip Geylan “Türk Eğitim Sen olarak yıllardır dile getiriyoruz: Mahrumiyet bölgelerinde görev yapan öğretmenlerimize, mahrumiyet derecesine göre 1 brüt asgari ücret ile 2 brüt asgari ücret arasında değişen miktarlarda ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI ödeyelim.” dedi.

Türk Eğitim-Sen’in sözleşmeli öğretmenlerin durumuna dikkat çekmek için yaptırdığı afiş;

Sözleşmeli Kölelik

FEDAKARLIK DEVLET TARAFINDAN GÖRMEZDEN GELİNMESİN

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmenlere verilecek olan zorunlu hizmet tazminatı ile birlikte öğretmen sürekliliğinin sağlanacağına değinirken açıklamasında “Bakın o zaman problem nasıl çözülüyor. Mahrumiyet bölgelerinde fedakarlıkla hizmet eden öğretmenimizin, ‘fedakarlığının devlet tarafından görmezden gelinmediği’ algısıyla daha bir şevk ile çalışacağını göreceksiniz. MEB artık inadından vazgeçmeli; sözleşmeli öğretmenlik uygulamasını kaldırmalı, parçalanmış aileleri birleştirmeli, ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI ile mahrumiyet bölgelerindeki öğretmenimizi TEŞVİK ederek öğretmen istikrarını sağlamalıdır.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM