Talip Geylan; yönetici atama mülakat sonuçları MEB’deki anlayışı gösterecek

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan önemli açıklamalarda bulundu.

Talip Geylan; yönetici atama mülakat sonuçları MEB’deki anlayışı gösterecek

Talip Geylan; yönetici atama mülakat sonuçları MEB’deki anlayışı gösterecek

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, 24 Haziran seçimleri sonrası MEB’in ilk sınavını yönetici mülakat sonuçları ile vereceğini belirtti.

YÖNETİCİ ATAMA MÜLAKATLARI

2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama mülakat sonuçları 7 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacakken yapılan değişiklikle birlikte mülakat sonuçlarının açıklanma tarihi 26 Haziran 2018 tarihine ertelenmişti. Geçtiğimiz günlerde MEB yönetici atama yönetmeliği değişti ancak 2018 yılında müdür ve müdür yardımcısı atamaları eski yönetmeliğe göre yapılacak. Mülakata giren ve mülakat sonuçlarını bekleyen adaylar başarılı olmaları durumunda tercihlerine göre yönetici olarak 4 yıllık süre için görevlendirilecek.

“YENİ DÖNEMİN RUHU”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı sosyal medya hesabından yönetici atama mülakat sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı. Genel Başkan Talip Geylan MEB yönetici atama mülakat sonuçları için ‘Yeni Dönemin Ruhu’ vurgusunda bulunurken yaptığı açıklamada;

MEB, daha önce duyurulduğu şekliyle, yönetici atama mülakat sonuçlarını yarın açıklayacak. Okullarımız liyakat esasına göre tayin edilen idarecilere mi emanet edilecek yoksa “Ancak benden olan makbuldür” anlayışına devam mı edilecek? Göreceğiz. Yani MEB, “Yeni Dönemin Ruhu” açısından ilk sınavını yarın verecek. ‪Kamuoyunun merakını gidermek için de, sonuçlarla ilgili tespitlerimizi hem kamuoyu ile hem de yeni dönemin sorumlularıyla paylaşacağız tabii ki.‬ Dilerim, kamunun en büyük kurumu olan MEB, uzunca süredir çalışma hayatında yaşanan eksikleri onarma anlamında öncü rolünü üstlenir. Takipçisiyiz.

ifadelerine yer verdi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Turk eğitim senin geçmişteki ruhunu biliyorum bır gecede müdür olanlar .2000 2001 yılların da kaç tane egitibirsenli müdür vardı soyleyim mi bır tane bile yoktu öğütleri unutmadik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM