Talip Geylan yönetici atama mülakat sonuçlarını eleştirdi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan MEB tarafından açıklanan 2018 yılı mülakat sonuçlarını değerlendirdi ve eleştirilerde bulundu.

Talip Geylan yönetici atama mülakat sonuçlarını eleştirdi

Talip Geylan yönetici atama mülakat sonuçlarını eleştirdi

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirme mülakat sonuçları 26.06.2018 tarihi itibari ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklandı. Atamaya esas mülakat puanları ile ilgili Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan açıklamada bulundu.

YENİ DÖNEM RUHU

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklama;

MEB yönetici atama mülakat sonuçları açıklanıyor. Sonuçların neden liste halinde yayınlanmadığı ise ortaya çıktı; şu ana kadar gelen bilgilere göre, illerimizin çoğunda yıllardır yaşanılagelen ötekileştirme tam gaz devam etmekte.  Anlaşılıyor ki adeta, bir sözde sendika tarafından ince ayarla hazırlandığı anlaşılan puanlamalar yapılmış. Hangi okula kimin atanacağı ya da atanamayacağı milim milim hesap edilerek adaylara puanlar verilmiş. Yarın öncelikle MEB’den sonuçların tüm valilikler tarafından liste halinde yayınlanmasını isteyeceğiz. Yayınlanmaz ise il il tespitlerimizi yapacak ve kamuoyu ile paylaşacağız. Ve devamında da düzenleyeceğimiz bir kampanyayla sayın Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunarak, MEB teşkilatlarında KRİPTO FETÖCÜ bir yapının varolduğunu ve kendisinin de büyük önem verdiği toplumumuzdaki milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote ettiğini bildireceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın, kendisinin de defalarca dile getirdiği eğitimdeki aksamaların öncelikli nedeninin, liyakat esası yerine “benim adamım” esasına göre atanan yandaş beceriksiz yöneticiler olduğunu bir kez daha duyuracağız. Ve sayın Cumhurbaşkanı’ndan MEB teşkilatlarına çöreklenmiş bu kripto yapıyı temizlemesini isteyecek, aksi halde Türkiye’mizin yakalamış olduğu YENİ DÖNEM RUHU’nun asla hayat bulma imkanının olamayacağını bildireceğiz. Yeter artık! Eğitim camiası bu ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi artık kaldıramayacaktır. Çocuklarımızın geleceğini inşa eden eğitim hayatımız, birilerinin pis koltuk iştahının tatmin aracı değildir. İşte bir örnek: Bursa’da bir öğretmenimiz, Eğitim Yönetimi alanında tezli yüksek lisans mezunu ve aynı alanda doktora öğrencisi. Müdür Yardımcısı olmak için girdiği mülakatta yetersiz görülerek geçen yıl 41,2 puan alıyor, bu yıl ise 44,6 puan veriyorlar.(Bu bindelik puanları, muhterem komisyon üyeleri hangi terazilerinde tartmışlar, bu da ayrı bir merak konusudur) Ayıptır! İşte bir başka örnek daha: Yüksekova’da PKK’ya karşı aslan gibi durmuş öğretmenimiz, memleketi Samsun’a geldikten sonra yazılı sınava giriyor 80 puan alıyor; ama mülakatta 55,6 puanla geride bırakılıyor. Şu durumda, pkk mı daha zalim, mülakat ahlaksızlığı mı? Hiç kimsenin, eğitim camiasına bu utancı yaşatmaya hakkı yoktur! Bu rezilliğe müdahale etmesi gerekenlerin de suskun kalmaya hakkı yoktur..!

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM