Talip Geylan; yönetici atamada mülakatta yazılı sınav puanı verilsin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamada yönetici atama sisteminde uygulanan sözlü mülakat sistemine değindi.

Talip Geylan; yönetici atamada mülakatta yazılı sınav puanı verilsin

Talip Geylan; yönetici atamada mülakatta yazılı sınav puanı verilsin

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcılarından Selahattin Dolğun Osmaniye Şubesi tarafından organize edilen toplantılara katıldılar. Burada gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Geylan açıklamasında “kul hakkı” vurgusu yaptı.

TALİP GEYLAN; KUL HAKKI YENİLMESİN

21 Nisan 2019 Pazar günü yapılacak olan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı hakkında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı yazılı sınavda başarılı olan yönetici adaylarına yapılacak olan sözlü mülakatlarda yazılı sınav puanının aynısının verilmesini istedi.

Yazılı sınava girecek tüm adaylara başarı dilediklerini ifade eden Talip Geylan kul hakkı yenilmemesi için adil olunması gerektiğini ve mülakat sisteminde yazılı puanın esas alınmasının şart olduğuna vurgu yaptı. MEB’e çağrıda da bulunan Geylan açıklamasında;

“Yazılı sınavda başarılı olanlara mülakat puanı olarak yazılı sınav puanını verin. Hak gaspına ve adaletsizliklere göz yummayın. Bir takım çeteler tarafından yapılan türlü usulsüzlüklere izin vermeyin. Bu kez bileğinin hakkıyla, alnının teriyle hak eden kazansın.”

ifadelerine yer verdi.

Türk Eğitim-Sen Osmaniye Talip Geylan.
Türk Eğitim-Sen Osmaniye

ÖĞRETMENLERİ KORUMALIYIZ

Türk Eğitim-Sen üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda yaptığı konuşmada öğretmenlere yönelik şiddet olaylarına da dikkat çeken Talip Geylan “Toplumumuza, tüm anne, babalara, siyasetçilerimize, medyaya sesleniyorum, öğretmenlerimizi koruyun.” dedi.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİN KABRİNE ZİYARET

Türk Eğitim-Sen'den Osmaniye'de şehit öğretmenlere ziyaret
Şehit öğretmenlere ziyaret

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan ve beraberindekiler Bitlis İli Merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 25.10.1993 tarihinde kendisi gibi öğretmen olan eşi Bayram Tekin ve tek çocuğu olan kızı Betül ile birlikte şehit edilen Şehit Öğretmen Yasemin Tekin’in kabirlerini de ziyaret ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. AKP den önce Türk Eğitim Sen torpil yaptırır kul hakkı yerdi. AKP geldi daha da fazlasıyla Eğitim Bir Sen torpil yapıp kul hakkı yemeye başladı ve halen devam ediyor. Bunların birbirlerine “kul hakkı” hatırlatması yapmaya yüzleri var mı? sağ-Muhafazakar-Dinci veya milliyetçi dedin mi orada duracaksın. yerler, çıtır çıtır yerler sonra da ahlak dersi verirler…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM