Terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Eğitim-Sen kapatılacak mı?

Eğitim-Sen’in terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesi ile kapatılması gerektiği açıklandı. KESK’ten bir günde 400 üyenin istifa ettiği açıklanırken KESK ve DİSK’e olan tepkilere dikkat çekildi.

Terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Eğitim-Sen kapatılacak mı?

Terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Eğitim-Sen kapatılacak mı?

Üyelerinden 9 bini açığa alınan Eğitim-Sen’in terör örgütü propagandası yaptığı iddia ediliyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak’ın tutuklanması, HDP Eş Başkanları ve Milletvekillerinin tutuklanması ile ilgili açıklamalar, eylemler yapan ve bu tutuklamalara tepkili olan KESK ve KESK’e bağlı sendikalardan en önemlisi olan Eğitim-Sen için hükümete yakın olduğu iddia edilen sosyal medya hesabından Eğitim-Sen’in kapatılması yönünde mesaj atıldı.

ÜYE KAYBEDİYOR

ogretmenlericin.com olarak da Eğitim-Sen’in yaptığı bazı eylem ve  fiiller konusunda eleştirilerimiz olmuştu. Özellikle 8-9 Eylül gözaltılarından sonra Eğitim-Sen’den bir haftada 3 bin MEB personeli istifa etti açıklamasını Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca yapmıştı. Yaşanan gözaltılar, şube sekreterine terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesi ile verilen hapis cezası, şube başkanlarının gözaltına alınması, sürgün edilmesi, 29 Ekim ihraç listesinde üyelerinin yer alması ve açıkta bekleyen binlerce üyesinin olması şu anda sendikalar arasında en çok Eğitim-Sen’in konuşulmasına neden olmuştur. Hükümete yakın twitler atan BAŞKENTÇİ (https://twitter.com/baskentci_i) adlı bir hesaptan yapılan açıklamada ise KESK’ten 15.11.2016 günü 400 kişinin istifa ettiği belirtildi.

KESK, HDPKK SÖZCÜSÜ

İlgili hesaptan KESK’in bir günde 400 üyenin istifa dilekçesi verdiğinin vurgusu yapılırken, İstifaların sürdüğü ima edildi. KESK’ten istifaların nedi olarak KESK’in HDP ve PKK sözcülüğü yaptığını belirtilirken benzetmede HDPKK tabiri kullanıldı. Hesaptan atılan diğer mesajda ise DİSK’e olan tepkilerin altı çizildi. ogretmenlericin.com olarak da dün yaptığımız haberlerden olan Eğitim-Sen 8 No’lu Şube Sekreteri Sevgi Yılmaz’ın örgüt propagandası yaptığı idddiası ile aldığı hapis cezasının BAŞKENTÇİ adlı hesaptan da açıklandığını görüyoruz.

egitim-sen-disk-pkk-kesk-baskentci

EĞİTİM-SEN KAPATILMALIDIR

Eğitim-Sen’in terör örgütü propagandası yaptığını belirten BAŞKENTÇİ, terör örgütü propagandası yaptığını gerekçe göstererek Eğitim-Sen’in kapatılması gerektiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Halaa yalan haber üzerine gündem yaratmaya çalışıyorsunuz. Eğitim senin resmi sitesinden yaptığı açıklamayı bir okuyun. Varsa eğer, elinizi vicdanınıza koyun. 120000 üyesi bulunan bir sendikadan ihraç edilenlerin sayısı akademisyenlerle birlikte toplam 800 kişidir! Aktif Eğitim sen dışında yaklaşık 11000 ihraç vardır. Basit matematikle, 10000 den fazla ihraç diğer sendikalara üye olan öğretmenlere aittir. Gerçek bu iken bu haberinize bir daha bakın isterseniz!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM