TES; 2017 yılı Haziran ayı seminer çalışmaları istenilen yerde alınsın

Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığına 2017 Haziran seminer çalışmaları için talepte bulundu.

TES; 2017 yılı Haziran ayı seminer çalışmaları istenilen yerde alınsın

TES; 2017 yılı Haziran ayı seminer çalışmaları istenilen yerde alınsın

Sendika tarafından Bakanlığa gönderilen resmi yazıda, 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonunda yapılacak olan Haziran mesleki çalışmalar ve seminerlerin öğretmenler tarafından istedikleri il ve ilçede alınmasına olanak tanınması istendi. Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenler arasında fark gözetilmeksizin bunun uygulanmasını talep etti.

MESLEKİ ÇALIŞMALAR MEMLEKETTE

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde ilköğretim ve ortaöğretim kademesinde görev yapan MEB personelleri öğretmenler her eğitim öğretim yılı başında ve sonunda mesleki çalışma seminerine katılmaktadırlar. Türk Eğitim-Sen yaptığı açıklamada iki hafta süren seminer çalışmalarının öğretmenler tarafından istenilen yerde alınmasının kolaylık olacağını, mesleki seminer çalışmalarında zorlama yapılmasının da mağduriyetlere yol açacağını belirtti.

FARK GÖZETİLMEYECEK

Milli Eğitim Bakanlığına bulunulan talepte öğretmenler arasında kadrolu, sözleşmeli, stajer, aday öğretmen farkı gözetilmeden tüm öğretmenler için aynı kolaylığın gösterilmesi istendi. MEB’den ilgili mesleki çalışmaların istenilen ilde veya ilçede alınması için gerekli aysal düzenlemenin yapılmasını talep ettiklerini açıklayan Türk Eğitim-Sen, bu konuda öğretmenlerin isteklerinin yapılmasının uygun olacağını belirtti.

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan mesleki çalışma açıklaması ve MEB talebi tıklayınızSosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM