Türk Eğitim-Sen Anaokullarına Rehber Öğretmen normu verilmesini istedi

Sendika norm güncellemelerinde anaokullarının rehber öğretmen normlarının açık gösterilmesi için MEB’e talepte bulundu. Türk Eğitim-Sen tarafından yazılan yazıda ay sonunda yapılacak olan norm güncellemede rehber öğretmen normlarının açık gösterilmesi talep edildi.

Türk Eğitim-Sen Anaokullarına Rehber Öğretmen normu verilmesini istedi

Türk Eğitim-Sen Anaokullarına Rehber Öğretmen normu verilmesini istedi

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 23.03.2018 tarihli 6091547 sayılı “Norm kadro veri girişi bilgilendirmesi” konulu resmi yazıları gereği Nisan 2018 norm kadro veri girişi güncelleme işlemleri 25.04.2018 tarihinde başlıyor. Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada Anaokullarına Rehber Öğretmen normu verilmesi hususu ile ilgili MEB’in halen bir düzenleme yapmadığına değinildi.

ANAOKULLARINA REHBER ÖĞRETMEN NORMU

Norm güncellemelerinde anaokulu rehber öğretmen normu açık gösterilsin talebinde bulunan Türk Eğitim-Sen, bu düzenlemenin hemen yapılarak ay sonunda yapılacak olan norm güncelleme işlemine yetiştirilmesini istedi. Sendika MEB’e gönderdiği talep yazısında anaokullarındaki rehber öğretmenlere normlarının verilmemesi durumunda rehber öğretmenlerin  mağdur olacaklarına vurgu yaptı. Anaokularına rehber öğretmen normunun verilmesi hususunda MEB’e yazılan yazıda geçtim dönemlerde verilen mahkeme kararları da hatırlatıldı

MEB tarafından Anaokullarına Rehber Öğretmen normu verilmesi için TES tarafından yazılan resmi yazı;

Sayfa 1;

Rehber öğretmen normu

Sayfa 2;

Anaokulu rehber öğretmen norm kadro

Türk Eğitim-Sen tarafından gönderilen resmi yazısının son kısmında;

“Bilindiği üzere 2018 Nisan ayı içerisinde norm güncellemeleri yapılacaktır. Bakanlığınızca henüz Anaokullarına Rehber Öğretmen Normu verilmesi hususunda bir düzenlemem yapılmamış ve de Valiliklere bu hususta talimat gönderilmemiştir. Norm güncellemelerinin yapılacağı bu günlerde anaokullarındaki rehber öğretmenlere normlarının verilmemesi rehber öğretmenlerimizin mağduriyetlerine yol açacaktır. Bu bağlamda norm güncelleme işlemlerinde, mağduriyetlerin önlenmesi için, Anaokullarında Rehber Öğretmen normunun açık gösterilmesi konusunda ivedililikle Valiliklere talimat gönderilmesi ve düzenleme yapılması hususunda gereğini arz ederiz”

açıklamasında bulunmuştur.

2018 yılı Nisan ayı norm güncelleme işlemleri hakkında tüm detaylı bilgi;

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

    • Ali ÇELIK, Rehber öğretmensen kendi adına konuşman gerekir, yoksa kişi kendinden bilir işi denir.

  1. Aslinda rehberlikcileri hic sevmiyorum,aksama kadar bom bos oturup okulun dedikodu kazanini karitiriyorlar(genellemiyorum ama çoğu öyle) ama işin olması gereken tarafına bakınca zaruri bir ihtiyaç bencexe,kesinlikle de olmalı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park