Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; biz hep birlikte Türk Milletiyiz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 16 Nisan 2017 referandum sonuçları sonrasında bir değerlendirme açıklaması yaptı. Koncuk açıklamasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparken, ortaya çıkan sonucun demokratik bir sonuç olduğunu ifade etti.

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; biz hep birlikte Türk Milletiyiz

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; biz hep birlikte Türk Milletiyiz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk referandum sonuçları sonrasında yaptığı açıklamada artık bölen üslup yerine kucaklaşmaya yönelik bir üslup kullanılması gerektiğini ifade etti. Artık kucaklaşma zamanı diyen İsmail Koncuk, kişilerin görüşleri, dünyaya bakış açıları ne olursa olsun herkesin birlikte Türk milleti olduğunu vurguladı.

KARARI YSK VERECEK, ŞİMDİ KUCAKLAŞMA ZAMANI

Türk Eğitim-Sen Başkanı referandum sonucu sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada referandum sonuçlarının kesin olarak YSK tarafından açıklanacağı yaşanan tartışmalara rağmen %51 oranında Evet, %49 oranında Hayır ile seçimlerin sona erdiğini belirtti. Resmi olmayan referandum sonuçlarına göre ülkenin ikiye bölünmediğini, demokratik bir sonucun göstergesi olduğunu açıklayan İsmail Koncuk, artık kucaklaşma zamanı ifadesini kullandı.

Ülke olarak içerisinden geçilen süreçte yeteri kadar aşağılayan ve bölen üslup kullanıldığına dikkat çeken İsmail Koncuk, bu tarz üslup yerine kucaklayan, birleştiren bir üslup kullanılmasının önemine değindi. Referandum sonucundan sonra Cumhuriyetle hesaplaşma yorumları yapanlara fırsat verilmemesi gerektiğini ifade eden Koncuk, ülke olarak büyük bedeller ödenerek Cumhuriyetin oluşturulduğunu hatırlattı.

KONCUK; AYRIŞTIRICI ÜSLUP KENARA BIRAKILMALI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk referandumda evet veya hayır hangi kararı verirse versin tüm kurumlara, STK’lara, partilere, seçmenlere ve kişilere aynı mesafeden yaklaşılması gerektiğini vurgularken, ayrıştırıcı, uzaklaştırıcı üslup kullanılmaması gerektiğini belirtti. Referandum sonuçlarının aklı selim olarak değerlendirilmesi gerektiğini açıklayan Koncuk, “Biz hep birlikte Türk Milletiyiz.” mesajı verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM