Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; devlet memurluğu elimizden alınacak

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk gündemle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Son imzalanan toplu sözleşme maddelerinin çoğunun hayata geçirilmediğini ifade eden Koncuk, devlet memurluğunun da memurların elinden alınmak üzere olduğunu açıkladı.

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; devlet memurluğu elimizden alınacak

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; devlet memurluğu elimizden alınacak

Türk Eğitim-Sen Ankara 7 No’lu Şube’nin 1. Olağan Genel Kurulunda konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, devlet memurlarının iş güvencesinin tehlikede olduğunu açıkladı. Gazetelerde, basın organlarında, kamu haber sitelerinde yer alan 657 sayılı DMK’da değişiklik, devlet memurları kanununda kökten değişiklik yapılacak vb başlıklı haberlerle yapılacak düzenlemelerin altında yatanların saklandığını vurgulayan İsmail Koncuk, güzel gösterilmeye çalışılan hususların sonunda memurların elinden iş güvencesinin alınmasından başka bir gerçeğin olmadığını ifade etti.

DEVLET MEMURLUĞU İŞ GÜVENCESİ KALDIRILACAK

Bütün devlet memurlarına, MEB personellerine seslendiğini belirten İsmail Koncuk, memurların iş güvencesi konusunda ciddi tehdit altında olduğunu belirtti. Devlet memurlarına kıdem tazminatı verilerek istenilen zamanda kapının önüne konulması çalışması yapıldığını ifade eden Koncuk, sürekli dile getirilen devlet memurları yapısında oluşturulmak istenen düzenlemede memurun istihdamında iş güvencesinin olmadığını kendisinin her fırsatta açıkladığını vurguladı.

BİNALİ YILDIRIM: MEMURUN İŞ GÜVENCESİ KALDIRILMAYACAK

Referandumdan önce Başbakan Binali Yıldırım’ın devlet memurlarının iş güvencesinin kaldırılmasına yönelik bir çalışma olmadığını söylediğini hatırlatan İsmail Koncuk, inşallah dedikleri gibi bir düzenleme olmaz, bekleyip göreceğiz dedi. Tüm memurların devlet memurluğu iş güvencesinin kaldırılması ile karşı karşıya kalacaklarını ifade eden İsmail Koncuk, memurları yapılacak düzenlemeler ile birlikte ciddi tehlikelerin beklediğini belirtti.

Son imzalanan toplu sözleşmede yer alan maddelerin yerine getirilmediğine de değinen İsmail Koncuk, yetkili sendikayı toplu sözleşmede belirtilen maddelerin yerine getirilmemesine rağmen sergilediği tutumdan dolayı eleştirdi. Devlet memurlarının bunu iyi incelemeleri gerektiğini ifade eden Koncuk, yetkili sendikanın zihniyetinde “satmak, pazarlamak” gibi terimlerin olması halinde bu sonucun da kaçınılmaz olacağını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM