Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; MEB il emri ve ilçe emri vermelidir

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamada özür grubu atama sonucu ataması gerçekleşmeyen öğretmenlerin mağdur edilmemesi için MEB tarafından il emri ve ilçe emri verilmesi gerektiği vurgulandı.

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; MEB il emri ve ilçe emri vermelidir

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk; MEB il emri ve ilçe emri vermelidir

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 2017 Ağustos dönemi özür grubu atama sonuçlarının açıklanmasından sonra twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Koncuk yaptığı açıklamada özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin mağduriyetlerine değindi ve bu sorunun Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından çözülmesini istedi.

MEB’İ TEBRİK EDİYORUM

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı 2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atama başvurularının dün sona ermesinden sonra 6 saat gibi bir kısa süre içerisinde özür grubu atama sonuçlarının açıklanmasını tebrik etti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı özür grubu başvurularında 56 bin öğretmenin özür grubu sonucu yer değiştirdiğini 4500 öğretmenin özür grubu atama sonucu yer değiştiremediğini ifade etti.

İL EMRİ UYGULAMASI İLE PROBLEM ÇÖZÜLECEKTİR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk özür grubu atama sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü ve bilgi aldığını açıkladı. Özür grubundan yer değiştiremeyen kişilerin bu sorunlarını MEB’in çözeceğine inandığının altını çizen Koncuk, önceki yıllarda özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığının il emri uygulaması ile mağduriyeti çözdüğünü hatırlattı. Önceki yıllarda Türk Eğitim-Sen tarafından il emri talebinin olduğunu hatırlatan İsmail Koncuk, Ağustos 2017 özür grubu ataması için de il emri taleplerini yineledi. Özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin telaşa kapılmamasını belirten Koncuk, bu konunun takipçisi olduklarını belirtti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un il emri açıklaması;

İsmail Koncuk AçıklamaSosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Sayin baskan bu dunyada sadece evliler magdur degil bekarlar daha cok magdur bu defalikta evliler magdur olsun bekarlar iyi yerlere gelsinde onlarin yuzu gulsun.15.senem memleketime gelemiyorum bana kapali es durumuna sayamayacagim kadar cok yer acti masallah.Bize gelince acik yok.

    • Eş durumundan atanamayanlara bir çözüm bulunmalı evinden eşinden ayrı yaşamak çok zor olur üstelik daha yeni evliyken. Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş.Bazı Bekarların bu zor durumumuzu anlamasını elbette beklemiyorum meb anlasın yeter halimizi. Düzeni bozmak tekrar kurmak hic kolay değil hem maddi hem manevi. İnşallah il ilçe emri olur da aileler parçalanmaz. Saygılar…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM