Türk Eğitim-Sen; e-müfredat, e-zümre, e-kurul uygulamaları ertelensin

Son günlerin en çok konuşulan hususu olan E-Müfredat işlemleri için ertelensin talebi geldi. Türk Eğitim-Sen uygulamaların alt yapı kaynaklı sorunlarının giderilmesini istedi.

Türk Eğitim-Sen; e-müfredat, e-zümre, e-kurul uygulamaları ertelensin

Türk Eğitim-Sen; e-müfredat, e-zümre, e-kurul uygulamaları ertelensin

MEB personelleri için Bakanlık tarafından ilk kez uygulamaya soktuğu e-müfredat zümre ve kurul işlemlerinin sancılı hali sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgeleri Yönergesi İle Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergelerinin E-Kurul ve E-Zümre modülü üzerinden uygulanmasına ilişkin duyuru ile birlikte uygulamaya sokulan e-müfredat modülünde sorunlar çözülmüş değil.

TES: E-ZÜMRE VE E-KURUL ERTELENSİN

Türk Eğitim-Sen tarafından 13.02.2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yazılan resmi yazıda sistemin yaygınlaştırılmasından önce altyapı olarak hazırlanma işlemlerinin tamamlanmasına kadar uygulamanın ertelenmesi istendi. Sendika yazısında alt yapı sorunlarına dikkat çekti. 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde belirlenen pilot illerde başlatılan e-müfredat uygulamasının ikinci dönemle birlikte birçok ilde de hayata geçirildiğine vurgu yapılan açıklamada altyapının henüz hazır olmamasından kaynaklı sistemsel sorunların, hataların meydana geldiğine işaret edildi.

Türk Eğitim-Sen tarafından e-müfredat işlemlerinin ertelenmesi ile ilgili MEB’e yazdığı yazı;

Türk Eğitim-Sen

ÖĞRETMENLER BIKKINLIK YAŞIYOR

ogretmenlericin.com olarak belirtmemiz gerekirse öğretmen arkadaşlardan gelen görüşlerden gördüğümüz kadarıyla sistem gerçekten öğretmenleri çok yordu. Kopmalar, hatalar, sistemden atmalar, e-müfredat modülünün çok yavaş olması gibi nedenler zümre ve kurul için öğretmenlerin bilgisayar başında saatlerce zaman kaybına da neden olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının sistemsel sorunları en kısa sürede gidermesi ve rahat, işlevsel bir uygulama sunması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM