Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; standardı yüksek bir miras devraldık

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığına seçilen Talip Geylan seçim sonrasında yaptığı açıklamalarda Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk için övgü dolu sözler sarfetti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; standardı yüksek bir miras devraldık

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; standardı yüksek bir miras devraldık

Ankara’da 24-25 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılan Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Merkez Genel Kurulu sona erdi. Genel kurul sonrasında sendika genel başkan yardımcılarından olan Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan 225 oy alarak Türk Eğitim-Sen’in genel başkanlığına seçildi.

YENİ BAŞKAN TALİP GEYLAN OLDU

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un aday olmadığı genel kurulda 2 aday genel başkanlık için yarıştı. Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk ile İsmail Koncuk’un desteklediği Talip Geylan arasında geçen seçimde delegelerin oylarının büyük kısmını alan Talip Geylan sendikanın yeni genel başkanı oldu.

GEYLAN; STANDARDI BÜYÜK BİR MİRAS

Yapılan genel kurul sonrasında Türk Eğitim-Sen Genel merkez yönetimi şu şekilde oluştu;

  • Genel Başkan; Talip Geylan
  • Genel Sekreter; Musa Akkaş
  • Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler); Seyit Ali Kaplan,
  • Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlandırma); Mehmet Yaşar Şahindoğan,
  • Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler); Cengiz Kocakaplan,
  • Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme); Selahattin Dolğun,
  • Genel Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler ve Basın); Fuat Yiğit.

Seçim sonrasında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan “enel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk’tan standardı yüksek bir miras devraldık.” ifadesini kullandı. İsmail Koncuk’un aday olmaması ile ilgili de açıklamalarda bulunan Talip Geylan; “Şunu herkes bilsin ki, Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu sendikal duruş, çizgisinden taviz vermeden aynen devam edecektir. Eğitim çalışanları şundan emin olsun ki; eğitim ve eğitim çalışanlarını ilgilendiren her gelişmede Türk Eğitim-Sen, sendikacılığın gerekliliği doğrultusunda müdahil olacaktır. ” dedi.

TÜRK EĞİTİM-SEN YEKVÜCUT BİR SENDİKADIR

Türk Eğitim-Sen yekvücut bir sendikadır vurgusu yapan Talip Geylan “Bize umut bağlayan eğitim çalışanlarının ve mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz necip Türk milletinin umutlarını boşa çıkarmayacağız. Bu görevi şahsıma tevdi eden delegelerimize de teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM