Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk aday olmayacağını açıkladı

Bu hafta sonu yapılacak olan Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda mevcut Genel Başkan İsmail Koncuk aday olmayacağını açıkladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk aday olmayacağını açıkladı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk aday olmayacağını açıkladı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk genel başkan adayı olmayacağını açıkladı. Sendikanın haftasonu yapılacak olan 6. Olağan Genel Kurulunda genel başkan adayları arasında İsmail Koncuk olmayacak.

KONCUK: ADAY DEĞİLİM

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen’in gönüllerde taht kurmuş ve herkes tarafından sevilen başkanı İsmail Koncuk aday olmayacağını kamuoyu ile paylaştı. İsmail Koncuk Genel Başkan adayı olan Talip Geylan’ı destekleyeceğini belirtti. İsmail Koncuk tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamalar;

Koncuk’un açıklaması;

Bazı basın yayın organlarında, ölüm tehditleri aldığım için aday değilim şeklindeki açıklamalar şahsıma ait değildir.Bizzat benim ağzımdan duymadan yapılan bu haberler etik olmadığı gibi, temsil ettiğim sendikama da zarar vermek amacı taşıyabilir.

Aday olmadığına dair açıklama;

24-25 Şubat tarihinde yapılacak olan Türk Eğitim Sen 6. Olağan Genel Kurulunda genel başkanlığa aday değilim.Bu genel kurulda teşkilatımız içinde yetişmiş, kıymetli kardeşim Talip Geylan benim adayımdır, sonuna kadar destekçisi olacağım herkes tarafından bilinmelidir.

Koncuk’un açıklamasının devamı;

2005 yılında genel sekreter, 2008 yılında Genel Başkan olduğum Türk Eğitim Sen’e daha önce de 10 yıl Adana 1 Nolu Şube Başkanı olarak hizmet ettim, dişimle, tırnağımla, alınterimle 1992 yılından bu yana emek verdiğim Türk Eğitim Sen şerefle yoluna devam edecektir.

Ölüm tehdit aldığına dair iddialar üzerine açıklama;

Ben İsmail Koncuk olarak, ölüm tehditi ile sendika genel başkanlığını bırakacak bir insan olmadım, olmam dolayısıyla bu tür haberleri şahsıma hakaret olarak görürüm.Türk Eğitim Sen hem mücadeleci bir sendika hem de milli bir sivil toplum örgütü olarak yoluna devam edecektir.

Seçimle ilgili Genel Başkan Koncuk’un açıklaması;

24-25 Şubat’ta seçilecek yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin Türk Eğitim Sen’in mücadele çıtasını daha da yukarıya taşıyacağından hiç bir şüphem yoktur.Genel kurulumuz camiamıza hayırlı, uğurlu olsun, inşallah.

İSMAİL KONCUK ÖZGEÇMİŞİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kimdir? Genel Başkan İsmail Koncuk özgeçmişi;

24.05.1959 tarihinde Adana-Ceyhan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ceyhan’da tamamladıktan sonra Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. Bu arada Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda da İngilizce eğitimi aldı. Öğretmenliğe 1981 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesi Doğanbey Beldesi’nde başladı. 1985 Yılında ise Adana’ya atandı. 1992’den 1996 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana Şubesi Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1996 yılından 2005 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği yaptı.

2002 Yılında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 1. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine, 2005 yılında yapılan 2. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Genel Sekreterliğe ve Şubat 2008’de yapılan 3. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda ise Genel Başkanlığa seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu’nda ve 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda da Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

2008 Mart döneminde yapılan 3. Olağan Genel Kurulda Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreterliği görevine seçilen Koncuk, 9 – 10 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Kamu-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda ve 12-13 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılan 5. Olağan Genel Kurulunda da Konfederasyon Genel Başkanlığına seçildi. 1-2 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden genel başkanlığa seçildi.

İngilizce bilen Koncuk evli ve iki çocuk babasıdır.

TALİP GEYLAN ÖZGEÇMİŞİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından destekleneceği açıklanan Talip Geylan kimdir? Halen Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olarak çalışan Talip Geylan yıllardır sendika yönetiminde görev yapmaktadır.

Talip Geylan

Talip Geylan özgeçmişi;

1972 yılında Çorum-Osmancık’ta doğdu. Temmuz 1993 döneminde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fak. Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1997 yılında Ankara’da Felsefe Öğretmeni olarak göreve başladı. 1998-1999 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Ders Kitapları İnceleme Komisyonu’nda görev yaptı. 1992-1999 yılları arasında değişik sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev aldı. 05-12-1999 tarihinde Genel Basın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri olarak sendikada görev aldı. 09-10 Mart 2002 tarihinde yapılan 1. Merkez Genel Kurulunda Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri olarak seçildi. 2. ve 3. Olağan Genel Kurulda da bu görevine yeniden seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu’nda “Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ” görevine seçildi. 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda ve 1-2 Şubat 2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda da bu görevine yeniden seçildi. Geylan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM