Türk Eğitim-Sen hazırlık ödeneğinin brüt bir maaş olmasını istedi

Türk Eğitim-Sen öğretim yılına hazırlık ödeneği tutarının brüt bir maaş olmasını isterken hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi talebinde bulundu.

Türk Eğitim-Sen hazırlık ödeneğinin brüt bir maaş olmasını istedi

Türk Eğitim-Sen hazırlık ödeneğinin brüt bir maaş olmasını istedi

Sendika tarafından yapılan açıklamada her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlere ödenen hazırlık ödeneğinin (kırtasiye ücreti) brüt bir maaş tutarında ödenmesini talep etti. Türk Eğitim-Sen ayrıca hazırlık ödeneğinin eğitim çalışanlarının tamamına ödenmesini istedi.

TÜM EĞİTİMCİLERE ÖDENMELİ

2018-2019 eğitim-öğretim yılında hazırlık ödeneğinin 1.130 TL olarak ödeneceği sendika tarafından hatırlatılırken ödeneğin sadece fiilen öğretmenlik yapanlara ödenmesinin eğitim öğretime katkı sağlayan diğer eğitim çalışanlarına ise ödenmemesinin hakkaniyete aykırı olduğu vurgulandı. Öğretmen dışındaki MEB Personeli içinde hazırlık ödeneği ödenmesi gerektiği açıklanırken Türk Eğitim-Sen açıklamasında “Eğitim öğretim faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olan öğretmen dışındaki personellere de çalışma barışının sağlanması ve iş veriminin artırılması bakımından öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ödenmesi gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

BİR MAAŞ TUTARINDA ÖDENEK ÖDENMELİDİR

Toplu Sözleşmede hazırlık ödeneğinin bu sene için 1.130,00 TL olarak belirlendiği ancak günümüz ekonomik şartları dikkate alındığında ve ödenek miktarını belirleme yetkisinin Cumhurbaşkanlığı makamına ait olduğu dikkate alındığında bu ödeneğin tüm eğitim çalışanlarına brüt bir maaş tutarında ödenmesinin uygun olacağı açıklandı.

Sendikanın MEB’e yazdığı hazırlık ödeneği resmi yazısı;

Türk Eğitim Sen eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği talebi
Hazırlık ödeneği talebi

Devamı;

Hazırlık ödeneği bir maaş olmalı

Türk Eğitim Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilen yazıda, yıl içinde eğitim öğretim hayatı için gerekli olan kırtasiye vb. harcamaların karşılanması amacıyla fiilen öğretmenlik yapanlara ödenen bu ödeneğin miktarının artırılarak brüt bir maaş tutarında ödenmesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim