Türk Eğitim-Sen kılık kıyafet serbestliği sendikal eylem kararını yeniledi

Türk Eğitim-Sen 16.09.2017 tarihinde aldığı karar ile MEB personellerinin serbest kılık kıyafet ile eylemini sürdürüyor. Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmenler sendikal karar gereği serbest kılık kıyafet ile görevlerine gidebilecekler.

Türk Eğitim-Sen kılık kıyafet serbestliği sendikal eylem kararını yeniledi

Türk Eğitim-Sen kılık kıyafet serbestliği sendikal eylem kararını yeniledi

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada 2017-2018 eğitim öğretim yılı içinde serbest kılık kıyafet kararı alındığı belirtildi. “Kamuda çalışma hayatında çalışanların serbest kıyafetle iş yerlerine gitmeleri kararı” gündem maddesi ile 135 numaralı karar sıra numarası 16.09.2017 tarihinde alındı.

2013 YILINDA ALINAN KARAR YENİLENDİ

Türk Eğitim-Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından 15.03.2013 tarihinde alınan “Kamuda çalışanların serbest kıyafetle iş yerlerine gitme” kararı 31.12.2014 ve 05.10.2015 tarihlerinde de yenilenmiş, Türk Eğitim-Sen tarafından öğretmenler için serbest kıyafet kararı tekrar alınmıştı. 16 Eylül 2017 tarihinde okulların açılmasına az bir süre kala sendika tarafından alınan karara göre  “Serbest kılık-kıyafetle” iş yerlerine gitme kararının, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı süresince,  devam ettirilmesine karar verilmiştir ifadesine yer verildi.

Türk Eğitim-Sen serbest kılık kıyafet kararı 2017;

Serbest kılık-kıyafet
KILIK KIYAFET SERBESTLİĞİ

ogretmenlericin.com olarak bazı dönemlerde sendikaların kıyafet eylem kararı içerisinde sadece serbest kıyafetin olduğu içerisinde kılık yani saç ve sakal olmadığı yönünde sorular, görüşler alıyoruz. Burada belirtmek isteriz Türk Eğitim-Sen tarafından 2017 yılı için alınan 16.09.2017 tarihli kararda “Serbest kılık-kıyafet” denilmektedir. Bu kararın içerisinde serbest kıyafet, serbest kılık bulunmaktadır.

Türk Eğitim-Sen tarafından alınan bu karardan sonra diğer sendikaların da benzer kararlar alması ve önceki yıllarda aldıkları kararları uzatması bekleniyor. Eğitim Bir-Sen özellikle son dönemde kravat zorunluluğuna karşı çıkmış, eylemlerinde de kravat unsurunu ön plana çıkartmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Bir kravatın, ceketin ne zararı var, anlamak mümkün değil, her problem bitti, sıra kıyafete geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, kılık kıyafet yönetmeliği hala geçerlidir, diyor, ama bir yaptırım uygulamıyor!Ya serbest bırakılsın ya da yönetmelik uygulansın. Bir de erkek öğretmenlerin bazıları sakallı veya top sakallı, kimisi kulağında küpeli, arkada saçı topuz, kot pantolonlu şekilde okula geliyorlar! Diskoya mı gidiyor, okula mı?

    • Peki siz takım elbiseniz, burma bıyıklarınız, sinek kaydı traşınız ve eski model tarakla ortadan ayrılmış saçlarınızla CIA’da ya da MİT’te çalıştığınızı falan mı sanıyorsunuz o havaya mı giriyorsunuz okulda?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM