Türk Eğitim-Sen; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalı, öğretmenleri daha fazla mağdur etmemelidir. Açıklama Türk Eğitim-Sen’den geldi. Sendika diplomaya bağlı alan değişikliği için taleplerini MEB’e tekrar iletti.

Türk Eğitim-Sen; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalıdır

Türk Eğitim-Sen; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalıdır

Diplomaya bağlı alan değişikliği takvimi MEB tarafından yayımlanmıyor. Alan değişikliği talebinde bulunan öğretmenler ise takvim olmadığından dolayı belirsizlik içinde taleplerini yinelemeye devam ediyorlar. Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığına diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda yine bir talepte bulundu. Öğretmenler İçin olarak “yine” diyoruz çünkü sendika alan değişikliği konusunda geçtiğimiz haftalarda MEB’e taleplerini iletmişti.

MEB ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE KULAKLARI TIKADI

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının alan değişikliğine sessiz kalmasını sürdürmesi halinde öğretmen mağduriyetinin artarak devam edeceği belirtildi. Sendika MEB’e defalarca diplomaya bağlı alan değişikliği talebinde bulunduklarını açıklamada ifade ederken Bakanlıktan bu konuda adım atılması istendi.

Öğretmenlerin diplomaya bağlı alan değişikliği taleplerinin ciddiye alınması ve alan değişikliği konusunda gerekli iş ve işlemlerinin bir an önce başlatılmasını talep eden Türk Eğitim-Sen, diploma bağlı alan değişikliği takvimi ve alan değişikliği duyurusunun kamuoyu ile paylaşılmasını talep etti. Yaşanan bu belirsizliklerin oluşturduğu sorunların giderilmesi ve öğretmenlerin mağdur edilmemesi içinse diploma bağlı alan değişikliği ile ilgili hususların yönetmelik takvimine bağlanması istenildi.

Türk Eğitim-Sen tarafından MEB’e yapılan diplomaya bağlı alan değişikliği yazısı Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. BENDE 2012 DE YANALANIMA GEÇEMEDİĞİM İÇİN ÇOK PİŞMANIM.YANALANIM İNGİLİZCE.İLKOKULLARDA İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİNE GEÇİŞ YAPMAK İSTİYORUM.

  2. 2012 yılında müdür yardımcısı olarak çalışırken 4+4+4 eğitim sistemine geçildi, o tarihte çalıştığım okul ortaokul oldu. Branşım sınıf öğretmeni olduğu için çalıştığım okulda kalamayacaktım. O tarihte eşleştirilen ilkokula idareci olarak geçemedim. Norm fazlası olacağım düşüncesiyle alan değişikliği açılınca ailemizin de durumunu göz önünde bulundurarak alan değişikliği yapmak zorunda kaldık. Eğer çalıştığım okul ortaokul olmasaydı alan değişikliği yapmayı bile düşünmezdim. O tarihte bize dendi ki müdür yardımcıları yan alana geçerse kendi okullarında müdür yardımcısı olarak devam edebilirler. Ben de o zamanın şartları düşünerek istemeyerek de olsa yan alandan İngilizce öğretmenliğine geçtim. 1 yıla yakın daha ortaokul da idareci çalıştım. Sonra mutsuz olanlara kendi (Sınıf Öğrt.) alanlarına dönme imkanı verildi. Hizmet puanımız düşük olduğu için alan değişikliği yapamadım. İdarecilere de kendi okullarında kalarak alan değişikliği yapma imkanı verilmedi. 2015 yılında branşım İngilizce olduğu için şuan çalıştığım ilkokula müdür yardımcı olarak görevlendirildim. Şuan müdür yardımcısı olarak ilkokulda çalışmaktayım.
    Mezun olduğum 4 yıl eğitimini aldığım ve mutlu olacağım sınıf öğretmenliği bölümünde çalışmak istiyorum. Bir de Öğretmen Strateji Belgesi yayınlandı. Öğretmenler dört yılda bir alan sınavına gireceği belgede belirtilmektedir. Ben İngilizce bölümüne geçerken ilkokullarda kolaylıkla İngilizce öğretmenliği yapabilirim düşüncesiyle geçtim. Siz de takdir edersiniz ki dört yıl eğitimi almış İngilizce öğretmenlerle aynı alan sınavına girmem benim şimdiden başarısız olacağım anlamına gelmektedir.
    Ben 2012 yılında da şimdi de müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. Benim alanımın sınıf öğretmeni olarak değiştirilmesini istiyorum. Çünkü benden dolayı zarar görecek atama bekleyen herhangi bir öğretmenin olmadığını düşünüyorum. Sadece MEBBİS’te alanımın sınıf öğretmenliği yazması yeterli olacak. Saygılarımla.

  3. Alan değişikliği yapilsin istiyoruz.daha ne kadar bekleyecegiz?sizden somut adimlar bekliyoruz sozde kalmasin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM