Türk Eğitim-Sen MEB’den bir kez daha il emri ilçe emri istedi

TES, Ağustos 2016 özür grubu atamasında il emri ve ilçe emri verilmesi için MEB’e başvuruda bulundu.

Türk Eğitim-Sen MEB’den bir kez daha il emri ilçe emri istedi

Türk Eğitim-Sen MEB’den bir kez daha il emri ilçe emri istedi

Türk Eğitim-Sen geçtiğimiz günlerde özür grubu atamasında il emri ve ilçe emri verilmesi için MEB’e başvuru yapmış ancak MEB özür grubu başvuru kılavuzu içerisinde il emri, ilçe emri uygulamasına yer vermemişti.

TEKİN: İL EMRİ YOK

Müsteşar Yusuf Tekin katıldığı televizyon programında Ağustos 2016 özür grubu başvurularında ilçe emri ve il emri uygulamasının yapılmayacağını kesin bir dille ifade etmiş, il emri, ilçe emri verilmesi durumunda kamu yararına bir işlem olmayacağını vurgulamıştı.

SIFIR KONTENJAN

Eş durumu ataması başta olmak üzere, özür grubu atamasına başvuran öğretmenler gitmek istedikleri ilde kontenjan azlığından dolayı çaresiz kaldı. Bazı il ve ilçelerde atama isteyen öğretmenin branşından hiç açık bulunmamakta olup bu öğretmenlerin yer değiştirme talepleri karşılanamayacaktır. Eş durumundan, özür grubundan gitmek istedikleri ilde kontenjan yoksa bu öğretmenler gidemeyecekler ve mağdur olacaklar. İl emri, ilçe emri olmazsa yüzlerce öğretmen mağdur olacak.

TES 2.BAŞVURUYU YAPTI

Türk Eğitim-Sen yaşanan bu sorunları ve öğretmenlerden gelen talepleri dikkate alarak MEB’e ikinci başvuruyu yaptı. TES yapmış olduğu başvuruda daha önceki dönemlerde uygulanan il emri ve ilçe emri verilmesi işleminin 2016 Ağustos özür grubu atamasında da uygulanmasını talep etti. İl emri ve ilçe emri verilmediği takdirde hizmet puanı az olan öğretmenler ile gitmek istedikleri yerde yeterli norm açılmayan öğretmenlerin mağdur olacağı vurgusu yapılırken bu öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi için il emri ve ilçe emrinin verilmesi istendi.

TES’in MEB’e yağtığı başvuru için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Allah rızası için özür grubu mağdurları için bir çalışma var mı 10 günden beri yazmadığım, görüşmediğim yer kalmadı olumlu veya olumsuz cevap alamadım beni üzen tek şey cevap alamamam oldu.

 2. Eşim polis memuru 9 yıldır diyarbakira zorunlu hizmetini yaptı bu yaz tayini adana’ya çıktı.Eş durumundan ben de tercih yaptım ilçeleri dahi maalesef atanamadım.Evet zor süreçlerde geçiyoruz asker polis eşi olmak gerçekten bi kat daha zor her gün bu stresi yaşarken bi de ayrı kalmak zorunda bırakılıyoruz bari birlikte olalım çünkü ancak aileler bi arada olursa daha da güçlü oluruz.lütfen sesimizi duyun hiç kimse mağdur olmasın bu konuya bi çözüm bulun.

 3. İl ,ilçe emri kesinlikle gelmeli .İki çocuğumla babasından ayrıyız .Sınıf öğretmeni olarak İzmir’e gitmem için 20 yıl eşimden ayrı kalmam gerekiyor sanırım.Evimiz barkımız ,iş yerimiz İzmir’de…Lafa gelince aile bütünlüğü önemlidir deniliyor.Bu konuda icraat istiyoruz.Senelerce emek verdim okudum hem manen hem de madden mesleğimi yapmam gerekiyor…

 4. Sağlık raporu aldık ağır engelli ve sürekli yazıyor raporda oranı yüzde 70 gidemiyoruz niye sağlık raporu aldiriyorsunuz tayine izin vermeyecekseniz biran önce il ilçe emri verilmeli 6500 magdurdan 2 si de biziz

 5. Bizde mağdur edildik Mersin Çamlıyayla dan adıyaman a gelemedim eş durumu bu mu yani iki çocuğum var çocuklarımız için bu sene de il emri ile emri istiyoruz inşallah olur

 6. geçen yıl aile bütünlüğü deniliyordu bu yıl aile bütünlüğüne ne oldu….isterseniz senede 10 defa özür grubu atamayı açın il ve ilçe emri olmadığı sürece bir işe yaramaz…Kimse sesimizi duymuyor ya da duymamazlıktan geliyorlar…Yaşamayan bunun nasıl bir stresli süreç olduğunu anlayamaz. O yüzden kimse olumsuz bir yorum yazmasın…

 7. Düşünüldüğü kadar kolay değil. Aile bütünlüğünü korumak anayasada yazıyor ama bizler yüzlerce kilometre uzakta yaşamak zorunda bırakılıyoruz. Çocuklar anne babasından ayrı nasıl büyüyecek?Böyle yaşayan bir öğretmen nasıl verimli çalışabilecek? 2 ayrı ev nasıl dizilip,geçim sağlanacak ? Acaba bunları düşündünüz mü ? . Kesinlikle il ilçe emri verilip bu mağduriyetler giderilmeli!

 8. Şırnak’ta öğretmenim.Branşıma Ocak ayında 1 kontenjan verilmişti.Ağustos’ta da aynı.Evimin önünde bombalı araç patladı.Evimi değiştirdim.Evimin şu anki durumu hakkında bilgim yok.Yıkılmış bile olabilir.İkiz bebeklerimin babalarından ayrı kalmaları bir yana ben oraya nasıl döneceğim ?nerede kalacağım? bebeklerimin ihtiyacını nasıl karşılayacağım?. 6500 öğretmenimizin mağdur olduğu konuşuluyor.İl ilçe emri bir an önce uygulanmalı.

 9. 2 yaşında kizim ve 2 aylik oglum var; simdi soyleyin nasil gideyim esimi evimi birakip 2 cocukla? Resmen aile birligi bozuluyor madem atamayacaksiniz neden es durumu aciyorsunuz 3 cocugu birak tek cocuk bile yapilmaz bu durumda!!!!

 10. İkinci bir özür grubu ataması yapılmalı ya da il/ilçe emri verilmeli .Eşimin yanına gelrçemedim ve çok mağdur olanlar var

 11. Diyecek çok şey var ama o en kısa yoldan anlamak için halimize bakmaları yeterli. Ortada ayrı kalmış eşler aile Özlemi çeken çiftler ve babasıyla görüşemeyen çocuklar var. Bu durum gerçekten acındırılacak bir durumdan ziyade bir dram boyutunda. Artık bardağın iyi tarafı falan kalmadı. Resmen ayrıyız özlüyoruz. Bu ülkede öğretmenin yuva kurmaya hiç mi Hakkı yok ?

 12. her şeyi istiyorsunuzda bence kenardan istemek kolay .o koltuğa geçseniz sizde veremesiniz.iktidara gelmeden muhalefet herşeyi söyler ama iktidara gelince bazı şeyleri söyler.bunu yıllardır yaşadık gördük tanık olduk.bu durum da ona benzer.makul olmalı bence.işvereni çalışanı kimse magdur olmamalı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM