Türk Eğitim-Sen; Necmettin Yılmaz öğretmen bulunsun!

Haziran mesleki çalışma döneminde memleketine giderken terör örgütü pkk tarafından aracının önü kesilen ve arabası kurşunlanarak ateşe verilen Necmettin Yılmaz öğretmenden halen haber yok. Türk Eğitim-Sen sosyal medyada başlattığı twitter çalışmasında #NecmettinÖğretmenBulunsun etiketini kullanıyor ve konuyu gündemde tutmaya çalışıyor.

Türk Eğitim-Sen; Necmettin Yılmaz öğretmen bulunsun!

Türk Eğitim-Sen; Necmettin Yılmaz öğretmen bulunsun!

Şanlıurfa’da Siverek ilçesi Çiftçibaşı köyünde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak görev yapan Necmettin Yılmaz öğretmenimizden haftalardır haber alınamıyor. Memleketine giderken terör örgütü pkk tarafından kaçırıldığı bilgisi verilen Necmettin öğretmenin terör örgütü pkk ya yakın haber kaynaklarından şehit edildiği bilgisi verilmişti.

NECMETTİN ÖĞRETMEN ŞEHİT EDİLDİ

Öğretmenler İçin olarak Necmettin öğretmenimizin terör örgütü pkk tarafından şehit edildiği haberini vermiştik ve daha sonra da diğer MEB kamu haber siteleri de bu haberleri takipçileri ile paylaşmıştı. Ulusal basında Necmettin öğretmenimizin şehit edildiğini haber geçerken Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada Necmettin Yılmaz öğretmenimizin şehit olduğuna dair bir somut veri olmadığı, öğretmenimizin bulunması için çalışmaların sürdüğü vurgulanmıştı.

TÜRK EĞİTİM-SEN; #NecmettinÖğretmenBulunsun

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un attığı twit sonrası başta Türk Eğitim-Sen üyeleri olmak üzere MEB personel camiası Necmettin Yılmaz öğretmenin bulunması için twitter mesajına destek vermeye devam ediyor. #NecmettinÖğretmenBulunsun etiketi ile konuya dikkat çekmeye çalışan eğitimciler, Necmettin Yılmaz öğretmenin durumunu gündemde tutmaya ve öğretmenin bulunması için ailesine destek olmaya çalışıyorlar.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından başlatılan twitter etkinliği;

İsmail Koncuk;

#NecmettinÖğretmenBulunsun Günlerdir haber yok.Çocuğunuzun sağ olup olmadığını bilememek, bunu düşünmek dahi, korkunç derecede acı verici.

Ekran görüntüleri;

#NecmettinÖğretmenBulunsun

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yöneticilerinin mesajları;

Necmettin Yılmaz

Öğretmenimizin akıbeti hakkında devlet kurumlarından resmi bir açıklama bekliyoruz. Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz pkk tarafından şehit mi edildi yoksa yaşıyor mu, bu konuda Tunceli Valiliği dışında yetkili bir yerden açıklama gelmedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM