Türk Eğitim-Sen öğle arası nöbet tutmama eylem kararı ve dilekçe örneği

Tam gün eğitim yapan okullarda öğle arasında öğretmenlere nöbet görevi verilmemesi ile ilgili Türk Eğitim-Sen nöbet tutmama eylem kararı aldı.

Türk Eğitim-Sen öğle arası nöbet tutmama eylem kararı ve dilekçe örneği

Türk Eğitim-Sen öğle arası nöbet tutmama eylem kararı ve dilekçe örneği

Tam gün eğitim yapılan okullarda Türk Eğitim-Sen üyesi nöbetçi öğretmenler istemeleri halinde sendikanın aldığı eylem kararına uyarak öğle aralarında nöbet tutmayabilecekler. Türk Eğitim-Sen’in 12.03.2018 tarihli 53 sayılı merkez yönetim kurulu kararınca tam gün eğitim yapılan okullarda öğle arasında nöbet eylem kararı alındı.

ÖĞLE ARASI NÖBET EYLEM KARARI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan başkanlığında yapılan toplantıda 12.03.2018 tarihli 53 numaralı kararda öğle arasında nöbet tutmama eylem kararı alındı. Tam gün eğitim yapılan okullarda/kurumlarda görev yapan öğretmenler için tam gün boyunca nöbet görevi verildiği belirtilen açıklamada öğretmenlerden öğle arasında da nöbet yerinde bulunmalarının istendiği ifade edildi.

Sendikanın ilgili yönetim kurulu kararı;

Öğle arası nöbet eylem kararı

Tam gün nöbetle birlikte öğretmenlerin beslenme, dinlenme ve ibadet gibi en temel ihtiyaçlarından da uzak bırakıldığı vurgulanırken tam gün boyunca öğle arası da dahil olmak üzere verilen nöbet görevinin yasal olmadığının altı çizildi. Tam gün eğitim yapan eğitim kurumlarında nöbet görevini yerine getiren Türk Eğitim-Sen üyelerinden isteyen öğretmenler 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonuna kadar öğle aralarında nöbet tutmayabilecekler. Bunun için aşağıdaki dilekçe örneğini okula vermeleri gerekmektedir. Dilekçe ekine de sendikanın yönetim kurulu kararı eklenmelidir.

Tam gün eğitim yapan okullarda görev yapan öğretmenler için öğle arasında nöbet tutmama eylem kararına katılacak öğretmenlerin okullara vereceği dilekçe örneği TIKLAYINIZ

Türk Eğitim-Sen 12/03/2018 tarih ve 53 sayılı öğle arasında nöbet tutmama eylem kararı için TIKLAYINIZ

Sendika tarafından alınan diğer eylem kararları;Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Zaten yönetmelikte dersi en az güne nöbet verilir diyor, öğretmenler işlerini namazını yemeğini o boş derslerinin olduğu zamanlar yapabilir. Haftada en fazla iki kez nöbet tutabilmeli öğretmen ama 3 ek dersini daha alarak. Böylelikle nöbet tutmak istemeyen yaşlı öğretmenler yerine haftada 2 defa nöbet tutan genç öğretmenler haftada 6 ek ders alır.
    Ama

    • Sabit bol keseden atıyorsun. Sınıf öğretmeninin boş günü yok.Öğretmen öğle yemeği yemeyecek mi ayaklar dinlenmeyen mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM