Türk Eğitim-Sen; öğretmen performansına hayır! #performansahayır

Türk Eğitim-Sen tarafından 28.02.2018 tarihinde saat 20:00’da başlatılan twitter etkinliğinde binlerce öğretmen mesaj attı ve performans sitemine hayır dedi!

Türk Eğitim-Sen; öğretmen performansına hayır! #performansahayır

Türk Eğitim-Sen; öğretmen performansına hayır! #performansahayır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından saat 20:00’da atılan twit ile başlayan etkinlik saatlerce sürdü ve bu sürece binlerce öğretmen tarafından #performansahayır etiketi ile mesaj atıldı. Milli Eğitim Bakanlığından öğretmen performans sisteminin geri çekmesi talep edildi.

ÖĞRETMEN PERFORMANSINA HAYIR

MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan öğretmen performans sistemi taslak yönetmeliği için görüşler alınmaya devam edilirken sendikalardan ve MEB personel camiasından öğretmen performans değerlendirmesine tepkiler artarak devam ediyor. Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığına ilgili yönetmelik taslağını geri çekmesi için talepte bulunurken bugün başlatılan sosyal medya etkinliğinde binlerce öğretmenle birlikte taslak yönetmeliğe ve uygulanmak istenen performans değerlendirme sistemine tepki gösterildi.

TÜRK EĞİTİM-SEN; #performansahayır

Türk Eğitim-Sen Onursal Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları, şube yöneticileri ve öğretmenler performans değerlendirme sistemine twit atarak tepki gösterdi;

Atılan twitlerden örnekler;

TES Performansa Hayır

Atılan mesajlara örnekler;

TES Performansa Hayır 2

Atılan twitler;

TES Performansa Hayır 3

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere performans değerlendirme sistemini ısrarla hayata geçirmeye çalışıyor. Öğretmenlerin performans değerlendirmesi uygulamaya geçerse öğretmene öğrenci, öğrenci velisi, zümre öğretmenleri, diğer öğretmenler ve okul müdürü değerlendirmede bulunacak.

Afiş

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Yemin ederim akılla mantıkla izah edilecek bir durum değil.Kasti yapılan bir uygulama gibi.Ne yapsam yaparım,dediğim olur mantığı bu.Resmen öğretmeni areneda aslanların önüne atıyorlar.Başka kamu personeline yapılmayan uygulamalar öğretmene neden yapılıyor?

  2. öğrenci ve veliler karşısında öğretmenleri küçük düşürüyorsunuz.bunun akıl ve mantıkla izah edilebilir hiç bir yanı yoktur.hiç okula gelmeyen veli öğretmeni neye göre değerlendirecek.öğgrenci ve velilere şirin gözükmenini bir alemi yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM