Türk Eğitim-Sen öğretmenler gününde bir maaş ikramiye talebinde bulundu

Öğretmenlere bir maaş ikramiye isteği Milli Eğitim Bakanlığına iletildi. Türk Eğitim-Sen 24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenlere ikramiye istedi.

Türk Eğitim-Sen öğretmenler gününde bir maaş ikramiye talebinde bulundu

Türk Eğitim-Sen öğretmenler gününde bir maaş ikramiye talebinde bulundu

Sendika tarafından 30.10.2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yazılan yazıda “Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Verilmesi” talebinde bulunulurken ilgili resmi yazıda 18.Milli Eğitim Şurası hatırlatıldı.

ÖĞRETMENLERE BİR MAAŞ İKRAMİYE

18.Milli Eğitim şurasında “Öğretmenin Yetiştirilmesi İstihdamı ve mesleki Gelişimi” başlıklı bölümün 27.maddesi hatırlatılırken ilgili maddeye göre her yıl kasım ayında öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi gerektiği hükmünün olduğu belirtildi. Türk Eğitim-Sen resmi yazısında 18.Milli Eğitim Şurasında öğretmenlere Kasım ayında bir maaş ikramiye verilmesi yönünde alınan kararın yerine getirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunulurken konuyla ilgili gelişmeler hakkında bilgilendirme yapılması istendi.

İlgili resmi yazı;

24 Kasım öğretmenler günü ikramiye talebi
İkramiye talebi

ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE BEKLENTİLER

24 Kasım Öğretmenler Gününde her sene öğretmenler için olumlu taleplerde bulunulmakta ancak MEB ikramiye konusunda adım atmamaktadır. ogretmenlericin.com olarak Türk Eğitim-Sen’in bu talebinin önemli olduğunu ve diğer sendikaların da bu yönde talepte bulunması gerektiğini belirtelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM