Türk Eğitim-Sen okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı istedi

Okul öncesi öğretmenlerine ve okul öncesi öğrencilerine teneffüs hakkı istendi. Türk Eğitim-Sen konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvurdu.

Türk Eğitim-Sen okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı istedi

Türk Eğitim-Sen okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı istedi

Sendika tarafından yapılan yazılı açıklamada ve Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen resmi yazıda okul öncesi öğretmenleri ile öğrencilerin teneffüs hakkından yararlanmasının gerekçeleri belirtildi. Türk Eğitim-Sen MEB’den gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve okul öncesinde teneffüs hakkının hayata geçirilmesini istedi.

OKUL ÖNCESİNE TENEFFÜS UYGULAMASI

Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığı’na yazdığı yazıda okul öncesi eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ders saatlerinin 40 dakikaya düşürülmesini isterken okul öncesi öğretmenlerine diğer öğretmenlerde olduğu gibi ders saatleri arasında teneffüs yapma hakkının verilmesini talep etti.

MEB'den okul öncesi için teneffüs hakkı
Okul öncesi teneffüs hakkı

TENEFFÜS YOKSA EK DERS VERİLSİN

Türk Eğitim-Sen açıklamasında okul öncesi öğretmenleri için talep edilen düzenlemenin hayata geçirilmemesi durumunda ise teneffüs yapma hakkı verilmemesinden dolayı okul öncesi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere eğitimin aralıksız olmasından dolayı haftada 6 saat ilave ek ders ücreti ödenmesini istedi.

Türk Eğitim-Sen’in ilgili yazısı;

Okul öncesine teneffüs hakkı
Okul öncesi öğretmenleri

Sayfa 2;

Okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı için talep
Okul öncesi için talep

Sayfa 3;

Okul öncesi öğretmenlerine ek ders talebi
Ek ders talebi

Aralıksız eğitim nedeniyle anasınıfı öğretmenlerinin dinlenme hakkının öğrencilerin ise teneffüs hakkının olmadığı belirtilen açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan diğer branşlarda ki tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin teneffüs hakkı var iken okul öncesi öğretmen ve öğrencilerinin teneffüs haklarının bulunmaması durumunun insan haklarına aykırı olduğunu ifade edildi. Ana sınıfı öğretmen ve öğrencilerinin de gün içerisinde teneffüs (dinlenme ve ihtiyaç izni) haklarını kullanmaları gerektiğine dikkat çekilen açıklamada okul öncesi öğretmen ve öğrencilerine teneffüs hakkı, olmaması durumunda ise öğretmenlere haftada 6 saat ek ders ücreti istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim