Türk Eğitim-Sen sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı istedi

Yaklaşan özür grubu atamaları öncesinde Türk Eğitim-Sen sözleşmeli öğretmenlere de tayin hakkı verilmesi için MEB’e başvuruda bulundu.

Türk Eğitim-Sen sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı istedi

Türk Eğitim-Sen sözleşmeli öğretmenlere özür grubu tayin hakkı istedi

Sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu yer değiştirmeleri konulu resmi yazı Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. İlgili yazıda sözleşmeli öğretmenlere de kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi özür grubuna bağlı yer değiştirme tayin hakkı istendi.

ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME TALEBİ

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019 yılı öğretmenlerin yer değiştirmelerine ilişkin takvim yayınlanmıştı. MEB’in takvime göre öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri 2 Ocak 2019 tarihinde başlıyor. 2-7 Ocak 2019 tarihleri arasında birinci aşama, 10-16 Ocak 2019 tarihleri arasında ise ikinci aşama yer değiştirme başvuruları alınacak. Özür grubu yer değiştirme işleminden kadrolu öğretmenler yararlanacak olup sözleşmeli öğretmenlerinde özür grubundan tayin isteyebilmeleri için Türk Eğitim-Sen MEB’e başvuruda bulundu.

İlgili resmi yazı;

Sözleşmeli öğretmenlere özür grubundan yer değiştirme tayin hakkı
Sözleşmeli öğretmenlere tayin hakkı
Sözleşmeli öğretmenlere tayin hakkı için Türk Eğitim-Sen resmi yazı yazdı
Türk Eğitim-Sen resmi yazı

Özür grubu atama takvimi;

Ocak 2019 özür grubu takvimi
Ocak 2019 özür grubu

Sendikadan yapılan açıklamada;

Unutulmamalıdır ki, yürürlükte bulunan yasal mevzuat ve uluslararası sözleşmeler uyarınca toplumun temeli olan “aile” kavramının devlet organları tarafından korunması, aile birlikteliğinin muhafaza edilmesi ve herkesin aile hayatına saygı gösterilmesi; herkesin yaşamını sürdürebilmesi için sağlık şartlarının iyileştirilmesi devletin ve devlet kurumlarının asli görevleri arasındadır. Devletin ve devlet kurumlarının bu görevlerini yerine getirirken her türlü önlemi ve tedbiri alması gerekmektedir.

ifadelerine yer verilirken sözleşmeli öğretmenlere de kadrolu öğretmenlerle birlikte özür durumlarına bağlı yer değiştirme hakkı verilmesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM