Türk Eğitim-Sen sözlü mülakata sosyal medyadan binlerce mesajla tepki gösterdi

#MülakatEmekHırsızlığıdır etiketi ile Twitter’da mülakatla öğretmen atamalarına tepki mesajları yağıyor. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından başlatılan mesajlara binlerce öğretmen ve öğretmen adayı mesajlarla destek veriyor.

Türk Eğitim-Sen sözlü mülakata sosyal medyadan binlerce mesajla tepki gösterdi

Türk Eğitim-Sen sözlü mülakata sosyal medyadan binlerce mesajla tepki gösterdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz önceki gün yaptığı açıklamada bundan sonraki öğretmen atamalarını sözlü mülakatla yapılacağını ifade etmiş ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un eleştirilerine maruz kalmıştı. İsmail Koncuk her fırsatta sözleşmeli öğretmen atamasına ve sözlü mülakata karşı çıktığını dile getirerek tüm öğretmenlerin objektif ve hakkaniyetle kadrolu olarak atanması gerektiğini savunduğunu belirtmektedir. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk yaptığı açıklamada, #MülakatEmekHırsızlığıdır etiketi ile başlatılan gündem çalışmasında sadece öğretmen alımında değil tüm memur alımında mülakata karşı olduklarını belirttiklerini açıkladı.

TWİTTER’DA MÜLAKATA TEPKİ

Türk Eğitim-Sen tarafından akşam saat 21:00’da başlatılan mesaj etkinliğinde sözleşmeli öğretmen atamasına ve öğretmen alımlarında mülakat kriterine eleştiri ve tepki mesajları atılmaktadır. Mülakatla öğretmen atamasına karşı çıkanlar twitter üzerinden #MülakatEmekHırsızlığıdır mesaj etiketi kullanarak düşüncelerini ifade etmektedirler. MEB bundan sonraki personel alımlarında sözlü mülakat yaparak atamaları gerçekleştirecek olup Bakan İsmet Yılmaz her fırsatta bunu dile getirmektedir. Geçtiğimiz günlerde sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonuçları ve akabinde sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklanmış sonrasında ise gerek sözlü mülakat soru örnekleri gerek Bakan’ın açıklamaları çok tartışılmıştı. Türk Eğitim-Sen sözleşmeli öğretmen ataması yerine kadrolu öğretmen alımının yapılması gerektiğini savunurken, öğretmen atamasında sözlü mülakata da sonuna kadar karşı çıkmaktadır.

#MülakatEmekHırsızlığıdır MESAJ ÖRNEKLERİ

#MülakatEmekHırsızlığıdır etiketi ile kısa sürede binleri bulan mesajlardan Öğretmenler İçin olarak derlediklerimizi takipçilerimize sunuyor ve ogretmenlericin.com olarak sözleşmeli öğretmen atamasına ve öğretmenlerin mülakatla atanmasına karşı olduğumuzu tekrar dile getiriyoruz.

mulakat-meb-koncuk

mulakat-meb

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM