Türk Eğitim-Sen; şubatta mülakatsız 50 bin öğretmen ataması yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından dün yapılan açıklamada 2017 şubat öğretmen ataması için destek çalışması verileceği belirtilmişti. Her fırsatta şubat atamasının kontenjan sayısının ve duyurusunun açıklanması gerektiğini belirten Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak şubat atama kontenjanının 50 bin ve mülakatsız olması gerektiğini düşündüklerini ifade etti.

Türk Eğitim-Sen; şubatta mülakatsız 50 bin öğretmen ataması yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen; şubatta mülakatsız 50 bin öğretmen ataması yapılmalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk dün yayınladığı mesajda salı akşamı saat 21:00’da şubat ataması için twitter çalışması yapacaklarını belirtmişti. Bugün Koncuk tarafından atılan mesajla birlikte Türk Eğitim-Sen üyeleri ve özellikle atama bekleyen öğretmen adayları bu çalışmaya destek mesajları atmaya başladı. #ŞubattaMülakatsız50BinAtamaHakkımızdır başlığı ile atılan mesajlara kısa sürede ilgi yoğun oldu.

50 BİN MÜLAKATSIZ ATAMA

İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamada binlerce öğretmen adayının atama beklediği belirtildi. MEB’in öğretmen ihtiyacının karşılanması gerektiğini de ifade eden Koncuk, şubat ataması kontenjanı için MEB’in 50 bin atama yapması gerektiğini vurgularken yapılacak öğretmen atamasının mülakatsız yapılmasını talep etti. Türk Eğitim-Sen Başkanı sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ve mülakatla öğretmen ataması getirdiği için Bakan İsmet Yılmaz’ı eleştirmiş ve bu uygulamalardan dolayı Yılmaz’ın tarihe geçtiğini açıklamıştı.

KPSS puanının devre dışı bırakılarak sözlü mülakat komisyonu tarafından verilen puan üstünlüğüne göre atanan öğretmenler için bu uygulamanın değiştirilmesi gerektiğini, adil ve objektif olmadığını açıklayan İsmail Koncuk, KPSS puanının atamaya esas puan hesabında da değerlendirilmesi gerektiğini kamu oyuyla paylaşmıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. -Emeklilik şartları iyileştirilerek, emekliliği gelenlerin zorunlu olarak emekli edilmesi. Şu anda 200 binden fazla öğretmen emekliliği geldiği halde emekli olmuyor.-Mevcut atama bekleyen öğretmenlerin eritilmesi için sınavın 2 yılda bir yapılması.-Aşırı formasyon dağıtılması acil olarak önlenmeli. Sadece 2015 yılında yaklaşık 200 bin formasyon dağıtıldığı basında yer aldı. Üniversitelerden ders geçme notu 2 olmasına rağmen diploma ortalaması 1,90 olanlara bile formasyon verilmesi tam bir faciadır.Siyasiler meydanlarda halka 13 yılda 420 bin öğretmen atadık diyor, bu iyi bir atama değil mi? Bu tamamen halkı aldatmaya yönelik bir demagoji. 13 yılı toplayınca ortaya büyük bir sayı çıkıyor ve bunu sanki 1 yılda atamışlar gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Halbuki 1999-2002 yılları arasında 10 yılda daha çok atama yapılmış. 2002’den sonra ise emekli olması gerekenlerin yeri bile doldurulamamıştır. Halkımız ve öğretmenler artık bu tip demagojilere itibar etmiyor ve kandırıldığını anladığında siyasilere tepkisi sert oluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM