Türk Eğitim-Sen; yönetici atama mülakat sonuç listeleri yayınlanmalı

Toplu mülakat listelerinin yayınlanması konusunda Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunuldu. Türk Eğitim-Sen yönetici görevlendirme sözlü mülakat sonuçlarının yer aldığı listelerin yayınlanmasını istedi.

Türk Eğitim-Sen; yönetici atama mülakat sonuç listeleri yayınlanmalı

Türk Eğitim-Sen; yönetici atama mülakat sonuç listeleri yayınlanmalı

2017 yılı yönetici görevlendirme takvimi kapsamında 2-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan müdür, müdür başyardımcılığı, müdür yardımcılığı sözlü mülakat sonuçları 24 Temmuz 2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklandı. Açıklanan yönetici mülakat sonuçlarında tüm sonuçlar liste halinde açıklanmazken, sonuçlar TC numaraları ile modül üzerinden sorgulayarak öğrenildi.

TÜRK EĞİTİM-SEN; LİSTELER AÇIKLANMALIDIR

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda mülakat sonuç listelerinin açıklanması istendi. Açıklanan mülakat sonuçlarının toplu olarak paylaşılmadığına vurgu yapan Türk Eğitim-Sen, kamuoyunda yer alan olumsuz kanaatleri MEB’e iletti. Sendika tarafından yapılan açıklamada;

MEB tarafından eğitim kurumu müdürlerinin sözlü sınav sonuçları toplu olarak kamuoyu ile paylaşılmamaktadır. Bu durumdan dolayı, sözlü sınav sonuçlarının sonradan değiştirilebileceğine ve bir sendika üyeleri lehine ayrımcılık yapıldığına dair kamuoyunda yaygın bir kanaat oluşmaktadır.

İfadesine yer verilirken mülakat sonuçlarının iller bazında toplu listeler şeklinde yayınlanmasının önemine dikkat çekildi. Sözlü sınavla ilgili sendikaya gelen şikayetlerin altını çizilen açıklamada, sonuçların toplu liste olarak açıklanmasının tereddütleri de ortadan kaldıracağı ifade edildi.

Mülakat Sonuçları

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Sn
  Yöneticiler;
  1-20 yılını dolduran ünv.Lisans mezunlarına 3600 ek gösterge verilmesinin sağlanması,
  2-Teknik hizmetler sınıfına geçirilen PROGRAMCI-ÇÖZÜMLEYİCİ unvanlarına EK GÖSTERGE CETVELİ ;TH sınıfı a bendinde sayılan Şehir planlamacısından sonra gelmek üzere;Üniversite lisans mezunlarına 3600’den az olmamak üzre-ön lisans mezunlarına da 3000 ek gösterge verilmesi için TİS gündemine alınması ve çıkartılması için mücadele edilmesini,
  Tüm TİS konularında da başarılar dilerim.
  Mehmet BAYRAKCI

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM