Türk Eğitim-Sen’den noter onaylı mülakat torpil listesine suç duyurusu

Türk Eğitim-Sen İstanbul 9 Nolu şube tarafından ortaya çıkartılan torpil skandalı yargıya taşındı.

Türk Eğitim-Sen’den noter onaylı mülakat torpil listesine suç duyurusu

Türk Eğitim-Sen’den noter onaylı mülakat torpil listesine suç duyurusu

2017 yönetici görevlendirme mülakat sınavlarından önce Türk Eğitim-Sen 9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir’e gönderilen mülakat listesi şube başkanı tarafından mülakatların başlamasına üç gün kala noterde onaylatıldı. Sözlü mülakat sonuçları açıklandıktan sonra kendilerine gönderilen ve noter onayı aldıkları liste ile listede yer alan kişilerin aldıkları notlar karşılaştırıldığında aynı olduğu görüldü.

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN SUÇ DUYURUSU

Yaşanan noter onaylı torpil listesi çok konuşulmaya devam ederken Türk Eğitim-Sen konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Sözlü mülakat komisyonunda görev alan kişiler ve buna neden olan tüm yetkililer hakkında gereken hukuki sürecin başlatılmasını isteyen sendika soruşturma açılmasını ve buna sebep olanlar hakkında kamu davası açılmasını istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu açıklanırken, suç duyurusunda Sözlü Sınav Komisyonu Üyeleri ve tespit edilecek ilgililer hakkında idari soruşturma yapılması istenirken, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve İstanbul Valiliği’ne başvuruda bulunulduğu ifade edildi.

TARAFSIZLIK YOK

Yaşanan mülakat skandalı ile ilgili yapılan açıklamada ise mülakat komisyonunda yer alanların tarafsız olmadığı, bulundukları makamın sorumluluğu gereği objektif olmalarına rağmen kayırmacı olduğu belirtildi. Görevleriyle ilgili bağdaşmayan tutum ve davranış içerisinde bulunarak bir kesime çıkar ve ayrıcalık tanındığı vurgusu yapılan açıklamada, buna sebep olan kişilerin görevlerini ve yetkilerini kötüye kullandığının altı çizildi. Sözlü mülakat işlemlerinde bunu yapanların nefret ve ayrımcılık suçu işlediğini belirten Türk Eğitim-Sen, yetkili mercilere başvuru yaparak gereken iş ve işlemlerin başlatılmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. 92 puanimla atamam olmadi.torpilleler icin yer açtılar,ancak benim gibi puaniyla hakkiyla kazananlara hiçbir yer acmadilar.kim haksiz hukuksuz benim yerime idareci olduysa,kim sendika kapilarinda idarecilik icin torpil.kavaladiysa haram olsun inşallah.Sonra nasil cuma namazina gidip af dileniyolar.Dillerinden hak,hukuk,iman,kul hakki,düşürmeyenler hakkim haram olsun.koyumde calisirim yinede kul hakki yemem.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM