Türk Eğitim-Sen’in 2019 yılı sendikalı üye sayısı belli oldu

Türk Eğitim-Sen’in 2019 yılı toplam üye sayısı açıklandı.

Türk Eğitim-Sen’in 2019 yılı sendikalı üye sayısı belli oldu

Türk Eğitim-Sen’in 2019 yılı sendikalı üye sayısı belli oldu

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada sendikanın Mayıs 2019 kesinti listelerine göre toplam üye sayısı açıklandı. Mayıs ayı aidat kesintileri itibariyle sendikaların üye sayıları tespit edilirken Türk Eğitim-Sen 2018 yılına göre üye sayısını artırdı.

SENDİKANIN ÜYE SAYISI ARTTI

Sendikadan yapılan açıklamada; “Türk Eğitim-Sen, MEB, üniversiteler ve KYK’da 207.500 üye sayısıyla Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu’nda etkili sendikacılığın adresi olmaya devam ediyor.” ifadelerine yer verilirken Türk Eğitim-Sen’in 2018 yılı üye sayısı 201475 olarak resmi gazetede yayımlanmıştı. Bu veriler ışığında sendikanın üye sayısı yaklaşık 6 bin arttı.

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN TEŞEKKÜR

Sendikadan konuyla ilgili yapılan açıklama;

Bu takdire şayan başarının gerçek sahipleri, işyeri temsilcisinden şube yöneticisine kadar Türk Eğitim-Sen’in haklı ve şerefli mücadelesine ihlasla omuz veren emektarlarımızdır. Rabbim her birinden ayrı ayrı razı olsun. Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak; gecesini gündüzüne katan, her türlü engeli sarsılmaz inanç ve azimleriyle param parça eden, tehdit etmeden ya da gayri ahlaki teklifte bulunmadan sadece ama sadece adam gibi sendikacılık yaparak 207.500 eğitim çalışanını bize yol arkadaşı yapan teşkilatımızla gurur duyuyoruz. Eğitim çalışanlarının gözbebeği, Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı Türk Eğitim-Sen istikrarlı büyümesiyle emin adımlarla yolculuğunu sürdürüyor.

Sendika Genel Başkanı Talip Geylan yayınladığı mesajda tüm sendika üyelerine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM